Existuje alespoň jedna věc, kterou by si nikdo nikdy neoblékl?

30. october 2010 at 22:46 |  Etc
Kiax
Akorát jsem přišla z noční procházky kolem jezera. Kdysi jsem takhle pozdě večer chodívala s kamarádem, se kterým jsme takhle mrzli i do dvou do rána a vždycky si měli co říct, ale po tom, co se odstěhoval jinam, daleko do centra, mi společnost začal dělat můj vlastní kocour.

Nejdříve se vztekal, nechtěl jít, bál se, schovával se, syčel, mňoukal a nakonec jsem jej nechala, aby stál a koukal se po okolí. Mezitím jsem dopíjela poslendí doušky světle modrého red bullu (který mi mimochodem ani moc nechutnal) a přemýšlela nad tím, že tahle zvláštní samota ve mně vyvolává kreativní myšlenky. Najednou jsem toužila udělat něco, co by mě nakoplo- něco velikého. Po chvíli snění mě to ale přešlo. Zapípal mi mobil a já jsem musela domů.

Přeci jen jsem se cestou zamyslela nad módními extrémisty, pro které je "passion for fashion" úsloví nejen výstižné. A nemyslím tím jen módní návrháře, kterým pod rukami prošlo už úplně všechno. Od klasických džín až po nemožné extravagantní obleky, které dnes nosí snad jen ulítlí popoví zpěváci.

Ne, myslím tím i normální lidi. Kteří jsou módou natolik posedlí, že nevidí, kdy k sobě věci ladí a kdy ne. zde mám několik příkladů, které jsem nestydatě stáhla z lookbooku.

I.
II.
III.
Nechtěla jsem prohledávat celý lookbook, abych našla extrém všech extrémů. Jen jsem popadla tři, které byly na titulní straně opravdu... ujeté.

IV.
Co si myslíte o takhle ujeté módě, která už skoro není móda? Anebo ještě je?
Je dneska sice pravda, že extravagance a odlišnost je stereotypní věcí, každý se snaží nějakým způsobem vyniknout. Skoro nikdo už neprotáčí zrak nad gayem, který prochází v lodičkách od Loubutina a na celý Václavák si zpívá "I'm busy". Ale... co je vlastně tohle, ta móda?
 

1 person judged this article.

Comments

1 ůljoihlmk ůljoihlmk | 3. november 2010 at 23:10 | React

nevedel sem ze si tak krasna,az ted si to uvedomuji mrzi me ze sem ztratil tu sanci..
sanci te poznat,a i to ze se ted nebavime,me mrzi..

2 kirstenaxe kirstenaxe | Web | 4. november 2010 at 17:27 | React

Tuším, že už na tenhle článek nevkročíš, ale taky tuším, kdo jsi ..

3 Teri* Teri* | Email | Web | 21. june 2011 at 21:36 | React

Já mám ráda originální lidi, co se nebojí vykročit na ulici v něčem odvážném, a ne jenom ve stylu džíny-tričko-tenisky. Ale tolhe...to je děsivý. Jinak máš hrozně hezkej styl psaní- prostě se nebojíš zveřejnit svý názory, jsi originální a nepíšeš jen tak o ničem. Tvůj blog mě fakt zaujal.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama