Jak upravuju pleť, ikdyž spím 5 hodin denně

7. october 2010 at 22:13 |  Etc
x
Fotograf: Jiří Bulíček


Poslední dobou, když se poštěstí, se třeba vyspím i šest hodin denně, a to i o víkendu.

Má doktorka (ke které jsem mimochochodem před měsícem zase nepřišla na tři roky opožděné očkování) by mi řekla, že skončím s těmito stavy na psychiatrii.

Někteří z Vás se mě ptali na fb, zda-li si pleť retušuju, jak silnou vrstvu make-upu používám nebo kdo je sakra moje matka, že chce taky takový geny.

Opdověď zní-
Nereštušuju.
Nanáším takovou vrstvu, jako asi ty, pokud to není kbelík a s geny to zas tak nesouvisí.

Souvisí to s mými občasnými záseky osobnosti.

Asi před rokem, kdy mé čelo byla jedna obrovská křižovatka s obrovským množstvím semaforů na červené, jsem si udělala asi poprvé z vlastní vůle v životě kafe.

A abych podotkla, ten hnus mi nechutná ani doteď, ale přesto za něj utrácím, jako kdybych denně vypila alespoň tři šálky.

To sobotní ráno, kdy jsem seděla v kuchyni a mnula si při čekání oči, jsem omylem drkla loktem do hrnku a nehotové kafe se vylilo. Ještě ke všemu jsem nalila málo vody a skoro jsem vysypala celé balení (myslela jsem si, že mě to víc probere), takže jsem na rukou měla kaši. 

Hrnek byl docela malý, proto mi to množství vody ani tak nevadilo a jen jsem se dostala do zvláštního stavu, kdy jsem začala to zjevení na ruce pozorovat. Roztírala jsem to po hřbetě ruky a dívala se na jednotlivá zrníčka, jako kdybych je viděla v životě poprvé.

Asi po deseti minutách jsem to nakonec šla smýt a když jsem si na hřbet ruky sáhla, přkevapila mě její hebkost. Proto jsem to vyzkoušela i na obličeji, protože se mi zdál poněkud drsný a doma mi došel peeling.

Říkám Vám, že peelingy jsou na dvě věci - na prd a na nic.Jsou drahé a plné chemikálií.

Proto tady musím reklamovat turka.

Obsahuje kofein, který Vás po ránu zaručeně probere, stačí jen před přírodním peelingem umýt obličej obyčejným tekutým mýdlem, abyste smyly přebytečný maz. Dále do dlaně nasypat lžíci turka a jednoduše si tím potřít obličej a na tvářích a a čele více drhnout.

Protože lidská kůže (hehe, poslouchala jsem při biologii ^^) obsahuje tři základní vrstvy, jejíž svrchní se neustále obvonuje odpadáváním odumřelých buněk (šupinek). Vy to samozřejmě nevidíte, ale s každým Vaším pohybem z Vás spadne stovky (a možná i tísíce) buněk. Proto je důležité udemřelé šupinky, které samovolně nespadnou, odstraňovat.

Garantuju, že se Vám po týdnu zlepší stav vaší pleti, kofein Vám ji po ránu dokonale osvěží, zesvětlí a zbaví nečistot, pigmentových skrvn a zabrání zanícení pórů.

Ideální je, když po peelingu jen jemně utřete obličej ČISTÝM ručníkem a nanesete denní krém, který má na pleti samozřejmě taky podíl. Jen teď na podzim a v zimě nepoužívejte hydratační krémy (to mi říkala mamka, ale ten důvod jsem zrovna zapomněla ;D) a na noc pro regeneraci (hlavně když spíte tak málo jako já) nanášejte i noční krém.

Myslím si, že je to úplně jedno jaký. Na jaký jste zvyklé,ten bude nejlepší. :)

Taky jsem někde slyšela skvělý návod na zarudlá místa, kterým kofein bohužel nepomůže. Kdysi jsem tenhel "recept" četla v nějakém dívčím časopise, ale tehdy jsem to nebrala nijak vážně, protože dívčí časopisy Bravo jsou prostě Bravo. Navíc tam ten recept byl trochu jinak- Linsday Lohan si na váčky pod očima místo okurek dává namočené sáčky zeleného čaje?

Ráno jsem vždycky pozorovala, jak má mamka z mrazáku vytahuje zelenožlutý led a maže si tím obličej. Ve skutečnosti zelenožlutá barva odpovídá silnému odvaru zeleného lístkového naturálního čaje, který za jeden den zmírní zarudlá místa.
Chvíli jsem to používala taky, ale jsem líná si udělat nový led ^^

Enjoy ;) A doufám, že Vám to pomůže, Kirsten
 

1 person judged this article.

Comments

1 Hanuš Hanuš | Web | 19. october 2010 at 18:40 | React

vyzkouším ;)

2 Angie Angie | Email | Web | 11. december 2010 at 23:19 | React

Vyzkouším. :-) A s tím krémem...nemyslela to, že by ti obličej mohl namrznout? ;D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama