Navrhování sakra lehký není

10. february 2011 at 13:37 |  názory
jehla a nit
Schola Pragensis asi 2006, kdy jsem tam reprezentovala jakožto primánka náš gympl. Seděla jsem u stánku, strašně se nudila a střídala pohled na matikáře, který se snažil zprovoznit projektor, a na všechny stánky okolo. Byly barevné a zábavné.
A asi po půl hodině jsem prostě vstala a šla se mezi nimi projít.
Tu jsem v prvním patře narazila na zdravotnickou, kam chodil kamarád a jeho spolužáci mi přes zázračný papírek a píchnutí jehlou do prstu zjistili skupinu krve a k tomu mi za bebí dali lízo. U hotelové školy jsem si zase pochutnala na jednohubkách a fondue, ale moji skutečnou pozornost si získal největší stánek u okna. Všude na něm byly nalepené papíry, kolem stály figuríny v nádherných extravagantních šatech a na plastových zvláštěn zakroucených židlích seděla vysmátá partička podobně oblečených lidí a kouřili u otevřeného okna cigarety.
Bylo mi dvanáct.
Chci taky navrhovat.
A klidně pojedu do Francie studovat design.

Pořád jsem to odkládala, ale nikdy se ve mně tento nápad neztratil zcela úplně. Stěžovala jsem si na nedostatek inspirace, ale nepamatuju jedinkrát, kdy jsem nenadávala v obchodech na to, že tam nemají to, co chci, a že všechno je za tu kvalitu předražený.

Dokonce na své narozeniny, na 6.února, jsem to vyslovila v obchodech Gucci, Luis Vuitton, Prada a Escada. Nevím, zda se mýlím, ale ty samé cetky a kusy hadrů z pytloviny prodávají i tam, akorát za pětinásobnou cenu, za kterou si v podstatě kupuješ jen kousíček látky schované vzadu s názvem značky.

Ale stejně mě to láká!
Včera při horečkách jsem si konečně sedla k tomu a pokusila se něco nakreslit. Talent asi na to nemám, jakmile u toho člověk sedí a myslí to skutečně vážně, najednou jakoby nápady šly stranou. To je možná ten důvod, proč v obchodech často není nic.
kiax theme
Co se mi ale skutečně líbí, je to, že nemusím ani umět skutečně kreslit lidskou siluetu nbeo se namáhat se složitými vzory a obrázky. Nemusím nic složitě vybarvovat, všechno je vlastně jen o čárách.

Teď se už jen naučit používat šicí stroj, a donutit se vygooglovat nejlepší galanterky v Praze.
NJOY ;)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Hanuš Bakusky Hanuš Bakusky | Web | 10. february 2011 at 21:57 | React

áá tu pokébal podprdu chci! :D

2 Eithne Eithne | 14. february 2011 at 15:39 | React

Jo, vždycky jsem chtěla navrhovat, chtěla jsem jít na návrhářskou školu, ale bohužel. Jsou tací, kteří mi to rozmluvili. Nicméně pořád by mě to asi bavilo :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama