Krevety jsou nejlepší s majonézou

20. june 2011 at 13:54 | kirsten axe |  Etc


Žádný blbý krevety.
Je to jenom název, kterej absolutně nesouvisí s článkem.
Protože si potřebuju postěžovat...

...to jaksi název asi ani nemá.

Ne že bych se nesnažila, já prostě nechci. Není to to, co jsem chtěla. Stále mě tu ale drží výčitky mé vlastní matky, která mi říká, že si tímhle zkazím úplně všechno.
Drží mě tu vážně skvělí lidé a diplom.
Já ho ale už nechci. Není to to, co jsem si představovala, najednou mě to tu vůbec nebaví a už jsem stihla pošlapat vztahy s několikery učiteli. Navíc můj oblíbený kantor odchází.

Nejsem rozmazlená ani neutíkám od problémů. Nesnažím se všechno obhájit výmluvou - "Zoufale potřebuju často a radikálně měnit". Asi jsou v tom čísla,
konkrétně šestka.

Že by 6 škol?
Teď jsem v páté.

Už jsem se rozhodla. Začala jsem pomalinku po krůčku jít za svým novým cílem dál. Několik skic, několik článků, několik nových zkušeností. Ten svět mě prostě fascinuje, a to nejsem ani homosexuální.

Dnes jsem se o tom bavila se spolužákem. "Mě by to taky bavilo," zamyslel se, když jsem mu prozradila svůj ďábelský plán po tom, co jsme si podali ruce s upřímnou soustrastí. Děláme společně dva reparáty.

"Ale nejsem gay."


Není gay.
Není gay?

:D


Vždyť na tom nezávisí.
Neříkám, že jsem neměla několik menších aférek s kamarádkami. Nebo že bych byla čistě jenom na kluky.
Ani to nepotvrzuju, radši vás nechám v menších rozpacích. Protože já prostě taková jsem.

A nebudu mít ty samé prostoduché názory jako ostatní. Já nejsem složitá, já nejsem milá a hodná holka, já rozhodně nebudu dělat práci jenom porotože mě to baví, já rozhodně počítám do budoucna s tím, že budu snobka a že neustálé šetření bude pro mě časem tabu a odmítám kategoricky věřit, že mé jméno nebude napsané v jediném módním časopise nebo podobné bezohledné průzračné věci.

Mám ráda povrchní věci a ráda lžu okolí, protože prostě to ráda mám.
Chtěla jsem být dobrým člověkem.
Ale teď mi došlo, že i přes sliby a přísahy prostě linii překročím. Řekla jsem, že jednu konkrétní věc nikdy neudělám? Odsuzovala jsem někoho za chybu?
A pak jsem udělala tu samou...

Nenávidím povrchní malicherné SKROMNÉ řečičky, které vycházejí z rádoby dobrého srdce. Všichni jsme sobečtí a všichni chceme to nejlepší jenom pro sebe. A ne že ne.
Naprosto mě dostal jden pořad, deme tomu, jmenuje se to v překladu z ruštiny Bitva senzibilů.

Finále, čtyři lidé. Všichni tři mektali něco o spravedlnosti. Všichni tři se tvářili strašně skromně. A jen jeden řekl, co si myslí.
Protáhl ruku a hluboce se podíval do kamery.
"Ty víš, za koho hlasovat," řekl.
A přitom to byl zrzavý, nejmladší z nich, kluk. Ovládající dar na té nejtenčí úrovni. Díky němu jsem se rozhodla, že chci mít zrzavého manžela v budoucnu. Mhm.

Ale mám na mysli jenom jedno. Skromnost je ještě víc nechutnější než zdravé sebevědomí. On je prostě dobrej. A ví to.

A já jsem dobrá taky.

Takže všechny směry, kterými se uberu, jsou správné. A všechny směry vedou k jedinému cíli... prostě... zůstat nezapomenuta. V drahých lodičkách a s mnoha zajímavými lidmi vedle sebe.

Já to prostě ráda mám.

 

5 people judged this article.

Comments

1 Říjnová Říjnová | Web | 20. june 2011 at 14:44 | React

A já pak budu chodit a říkat, že ta drzá holka v tom trapným časopise měla kdysi blog a já ho četla a sledovala, jak roste a stává se z ní to, co se z tebe nakonec stane.
Ve svý podstatě jsou všichni povrchní. Každej říká, že na vzhledu nezáleží, ale na vzhledu kurva záleží.

2 Andie Andie | 20. june 2011 at 15:39 | React

Páni..Dobré čánky,dobré vyjadřování..prostě super..x)
*Jinak hezký fotky x))

3 Ehněnka Ehněnka | 20. june 2011 at 16:33 | React

Hehe, zrovna o tomhle jsem teď náhodou psala taky. Každej se tváří, jak je děsně milej, hodnej a úžasnej, i když to tak není. A já taková nejsem. Jsem prospěchářka, ráda manipuluju s lidma a občas mi dělá dobře, když vidím, jak se kvůli mě někdo trápí. A ano, pomalu, ale jistě se stávám přesně tím, co jsem vždy odsuzovala. Namyšlenou komerční kravkou, která by pro úspěch udělala cokoliv. A já nevím, jestli taková bejt chci, ale nějak mám dojem, že není ecsta zpátky...

4 kirstenaxe kirstenaxe | Web | 20. june 2011 at 17:16 | React

[1]: chuchůů, přesně tak, drzá zrzka jednou všem svým haters ukáže, co je zač!:D  S tím vzhledem máš pravdu. Na něm záleží, sakra moc.

[2]: Díky!

[3]: Ehněnko, zrovna u tohohle článku jsem na tebe pomýšlela. psala jsem jej ve studovně pět minut po tom, co jsem tě potkala. Teď budu mít konečně čas prolejzat blogy všech ostatních ^^

buď taková, jaká jsi. I se svými chybami. Já někdy umím skvěle vycházet s lidmi, někdy je nenávidím. Někdy jsem hrozně milá, jindy zase lžu okolí a jsem hrozná přetvářka. A víš proč?... protože žiju :) A jen takhle vím, že dáchám. :-D

5 kirstenaxe kirstenaxe | Web | 20. june 2011 at 17:17 | React

<dýchám. :D

6 Adelaine Monroe Sawyer Adelaine Monroe Sawyer | Web | 21. june 2011 at 17:39 | React

Jo, v některých větách jakobys mi mluvila z duše. Nesnáším skromný kecy. Poslední dobou si přijdu skoro egoistická, ale co, když se mi na sobě něco líbí řeknu to, když jsem v něčem dobrá řeknu to. A co? Proč bych si měla říkat opaK? K čemu mi to jako sakra pomůže?
Girl, jsi inspirativní, mám díky tobě nápad na článek. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement