Osobní setkání s finalistkami Teen Topmodel v tropickém duchu barev

8. june 2011 at 14:20


Dámy a pánové, poprvé jsem si zkusila roli novinářky. Šla jsem tam absolutně nesebejistě - ani jsem nevěděla, na co se budu ptát, jak to bude probíhat - zda to vůbec najdu!
Dopadlo to ale skvěle. Hned si ke mně stoupla zástupkyně manažerky a téměř sama začala povídat. Možná věděla, že jsem nováček.
Co ale musím dodat- na zkoušku jsem se nechala svěřit do rukou profesionálního vizážisty Filipa Sama Dolce, který mě mimo to, že mě nalíčil kosmetikou od Diora, i poučil, jak vlastně se správně líčit mám. Naštěstí jsem dle profesionála nedělala nijaké obrovské prohřešky, ale rozhovor s ním bude později :) Určitě se máte na co těšit!
Článek je jinak zveřejněn na krásná.cz a můj původní účel byl osobně se setkat s finalistkami Teen Topmodel na každoroční soutěži vizážistů Sephora pro Dior, kde se finalistky Teen Topmodel staly plátnem umělců.

Osobní setkání s finalistkami Teen Topmodel v tropickém duchu barev


Dopsaly se poslední písemky a úmorného školního dne byl konec. Doslova jsem se do nákupní galerie Arkády Pankrác dne 7.6. potácela - na obrovských jehlách, abych abyh mezi vysokými finalistkami nevyčnívala - s o hlavu menší výškou.

Ačkoliv jsem dorazila v půl třetí - na první zdání pozdě - v parfumerii Sephora se do páté hodiny nedělo stále skoro nic. Dne 7.6. zde probíhalo semifinále soutěže Vizážista Sephory pro značku Dior, která má v České republice již tříletou tradici a finalistky Teen Topmodel se na den staly nositelkami výtvarného díla šestnácti finalistů prestižní soutěže. Téma letošní soutěže- TROPIC.


17:03

První dojem mne velmi překvapil. Namísto mnou očekávaného mola, chaosu a desítkami reflektorů mě do tváře udeřila příjemná a dobře zorganizovaná atmosféra. Všude se to sice hemžilo finalisty v černých tričkách a věčně usměvavými fotografy, na můj dojem ale příjemné atmosféře přispívali sám ředitel Sephory České republiky a zástupce manažera svými spokojenými pohledy.
Taktéž měly mladé dámy možnost se nalíčit a poradit se v líčení od profesionálního vizážisty Filipa Sama Dolce, který si minulý rok v soutěži vybojoval 2.místo. Mimo jiné přímo před objektivy líčil slavnou českou bloggerku Sandru Novákovou, která byla oficiálním hostem a pomáhala při předávání cen.

17:27
Konečně jsem zachytila zraky nalíčených finalistek Teen Topmodel, které po celou dobu stály opodál a povídaly si. Všechny měly výrazně namalované oči- dominujícími barvami se staly žlutá, tyrkysová, zelená a khaki, zatímco jejich vizážisté působili nevárazněji - buďto se na den D nalíčili pouhou řasenkou nebo volili hnědé až kouřově černé stíny doladěné jemnou nebo rudou rtěnkou. Některé z finalistek Teen Topmodel se pyšnily barevnými až obrovskými nalepovacími řasami.

Na malý okamžik jsem znejistěla- zrovna moc se mi do rozhovoru s každou dvakrát nechtělo, před vyhlášením zbývala necelá půlhodina, nakonec jsme se shodly s finalistkami Terezou Vildovou,Lenkou Sedláčkovou Hankou Zelbovou a loňskou Teen Topmodel Katkou Hánovou, která přišla na soutěž Sephory z vlastních důvodů, o společný rozhovor.

Jak shledáváte atmosféru dnešního dne a tohle prostředí?
-Namalovali nás a odešly jsme, toť vše. Byla to ale příjemná spolupráce, nenapjatá, dobře zorganizovaná. Líbí se nám, že vždycky dostaneme přesné instrukce k tomu, co máme mít a tak.

Jste připravené na to mít tuhle atmosféru kolem sebe téměř každý den?
-Slečny neváhaly a téměř jednohlasně odpověděly - "ANO".

Jaký si myslíte, že je svět modelingu?
-Hanka Zelbová: Náročnej, zajímavej. Bohužel je ale celý svět modelingu o předsudcích, nic z toho, jak se většinou tento svět zkresluje, není.
Katka Hánová: Ale je to nejlepší cesta k tomu poznat hodně lidí a cestovat.

A co konkurence mezi vámi finalistkami?
-Nulová. Je to zase o předsudcích... my rozhodně nemáme zapotřebí problémy.

To možná teď, ale co dál?
-Jdeme do toho s tím, že to prostě chceme zvládnout.

Je nějaká značka, jíž tváří byste se chtěly stát?
"To bych mířila hodně vysoko," zazubila se Hanka. "Já se zase přikláním k přehlídkám," povídala jedna, načež jí druhá odpověděla, že má opačný názor a radši by fotila.
A co miss v budoucnu? Lákalo by vás?
Hanka: Na to si netroufnu, lákalo by to každou, ale přece jenom...
Lenka: "Já zase na to nemám proporce."

Máte nějaké oblíbené modelky - inspirace?"
Kate Moss je takový základ, ale my jsme se shodly na tom, že Adriana Lima a Miranda Kerr naši přízeň taky mají.

A co říkáte na anorexii? Ta k modelingu také patří...
Tereza: Zdraví bych neobětovala.
Lenka: Pokud mi řeknou, že mám shodit, tak to udělám, ale rozhodně nebudu držet nějaké dlouhodobé hladovky. To jsou zase ty předsudky.

18:00

Atmosféra stále uvolněná, z nějaké strany jsem ale cítila nedočkavost. Všude stály skupinky a už se očekávalo jen jediné- vyhlášení dalších postupujících, z nichž se z 16 do dalšího kola dostalo 6. Vyhlášení se táhlo přibližně půl hodiny, postupující se vyfotili s modelkami a na závěr jako perličku- se rozdalo šampaňské.
 

4 people judged this article.

Comments

1 blogstyling blogstyling | Web | 15. june 2011 at 19:57 | React

:-) krásné odstíny :) měli

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement