Rock for people na žumpě

15. july 2012 at 12:26 | Kirsten Axe |  zážitky

Na začátek chci, abyste věděli určitá fakta. Zaprvé- nemám z Rock for people téměř žádné fotky. Zadruhé- nemám je, protože jsem se extrémně spálila na sluníčku. Zatřetí- vlastně jsem ani na focení neměla čas. Začtvrté- jedu tam znovu!

0.den, úterý 3.7.

Sebrala jsem si všechny věci a odjela k Majklovi. Rozhodovali jsme se nad tím, jestli bude vhodné tam jet ve středu. Řekli jsme si, že bychom se tam mohli poohlédnout po tom, jak to tam vypadá a jak to tam funguje (oba dva jsme jeli poprvé), ale zároveň se nám nechtělo stát obrovské fronty u stanového městečka. Navíc jsme měli s sebou dohromady poměrně málo peněz (asi jen 1800kč), a extrémně jsme se báli, že tam nevyžijeme finančně ani jeden den.
A tak bylo sedm hodin večer a udeřil v Praze první blesk.
A my jsme nakonec jeli ve čtvrtek.1.den, středa 4.7.
Nastoupili jsme do vlaku už v deset ráno, přičemž jsme se celou cestu metrem hádali. Řeknu vám, prostě byl rozjívenej, k smrti nesnáším, když mě někdo ráno buzeruje. Potkali jsme na hlaváku pár známých a jelo se.
Celou cestu jsem spala, upřímně jsem se chtěla vyvarovat tomu, že bych tam svému příteli zlomila vaz, který si ze mě stále utahoval, a já jsem bezmocně koukala z okénka a měla na něj strašný vztek.
Pak se vztekal i on, že se nudí, a že si nemá s kým povídat.

Do tašky jsem si s sebou sbalila jen to nejnutnější, sprcháč,šampon,plavky,tři trika,šortky, dva svetry a bundu. Kartáček na zuby, a když jsem brala do ruky opalovák, řekla jsem si: "Tovíšžejokirsten,je z tebe Rambo,že si můžeš dovolit s sebou táhnout třistapadesát gramů,který ti budou naprosto k ničemu,když tam nebude svítit sluníčko. Ouha.

Sbalila jsem si s sebou na poslední chvíli ještě jedny černé ťapky. Když jsem je pracně rvala do posledního volného místečka u tašky, ptá se mě mladej:
"Hele, proč si vlastně s sebou bereš ty ťapky?"
"Já Ti ani nevím, ale jsou staré, tak je tam asi zničím a potom vyhodím."
"Aha."
Chvíle blaženého ticha.
"A miláčku, víš,proč si beru na Rock for people Tebe?" Sedl si naproti mně a koukal na mě zamilovanýma očima.
"No, povídej," odvětila jsem otráveně a dopínala tašku.
"Ze stejného důvodu, miláčku, ze stejného důvodu jako si ty bereš ty ťapky."

Říkám vám, že ty ťapky jsem si na sebe nevzala ani jednou.

12:00, jsme v Hradci Králové
Jsme na nádraží. Nevíme kudy kam a hlavně mám neskutečnou potřebu jít na záchod. Skočila jsem na veřejné záchodky za rohem u kasy.
Věřili byste tomu, že v Hradci stojí vyčurání se 8 korun?

13:00
Jsme konečně v areálu a postavili jsme si svůj miniaturní áčkovej vojenskej stan, kterej snad přežil i vládu tatíčka Masaryka. O zdejším žití nevíme vůbec nic, jen to, že všude smrdí ToiToiky, že nás ubytování na dva dny stojí dohromady téměř pětistovku a že tu mají prý KFC.
A že všude, úplně všude je bláto.
Ale rozhodně ne takové, jaké popisovali vaši kamarádi ve statusech na facebooku. dalo se to přežít, sem tam jste si připadali i jako baleťáci nebo akrobati, záleží na tom, jakou loužičku nebo loužiško přeskakujete. a zároveň jste si procvičili strategii, museli jste na každém kroku vymýšlet ďábelský plán, jak přežít východ ze stanového městečka coby bez jediné skvrny. Ale nešlo to.

Ten den bylo příšerné vedro, všechny naše housky s sebou už byly dávno snědené ve vlaku a my jsme dostali hlad. Řeknu vám, oceňuji pidi gril na jendo použití, které se dá koupit v supermarketu. Vystačilo nám to téměř na hodinu, a krásně jsme si upekli obídek bez soli a pili u toho Cool Grepa, který zadarmo rozdávali u vchodu do areálu.

ENTER SHIKARI
Tušila jsem, že jejich koncert bude masivní. Ale ne na tolik, co předvedli. Hráli u jendé z největších stagí, na T-mobile. Sehráli snad všechno,co znám, kromě Quelle surprise, tedy pokud jsem ji nepřeslechla. Ale show měli výbornou-
basák vylezl deset metrů nad zemí na sloup u stage, jednou rukou se přidržoval a druhou rukou držel za hrdlo kytaru a točil s ní.
Vylezl na reprobedny, a seskočil z nich ze dovu metrů přímo na zem a vesele si pokračoval dál v hraní. Zpěvák se rozběhnul po scéně a naskočil na stříbrnej pojízdnej kufr, pět metrů se s ním projel, seskočil z něj těsně před basákem, aby se s ním vystřídal a basák si prostě zase hrál vesele dál. :D
Fascinovalo mě to, kluci si dělali na scéně všechno, co se jim zamanulo, i ty nejblbější a nejnebezpečnější nápady. A stálo to za to, hlavně ta hudba.
Někdy ke konci koncertu se mi udělalo těžko. Přeci jen jsem vběhla do kotle přímo po obědě a přestala jsem zvládat moshpit. Poprosila jsem nějakou horu, aby mě vyzvedla nahoru, abych se mohla nadechnout.

Podívala jsem se dozadu.
Odhadem jsem tušila, že je tam aspoň 3000 lidí. Vyvalila jsem oči, dehydratovaná přečkala, než skončí koncert a šla si na hodinku ulevit ke stanu, abych mohla jít na subways.

SUBWAYS
stálo to za to, ale ne tolik, co Enter Shikari. Měli dobrou show, lidé se skvěle bavili, ale já se chvílemi nudila. Strašně jsem doufala, že zahrají Strawberry Blonde, a ono nikde.Opět jsem v polovině koncertu někoho poprosila, aby mě vyzvedl nahoru, abych se mohla podívat alespoń podívat na kapelu, přišlo mi, že když se koukám na obrazovku, tak to tolik neprožívám, mám pocit, jakoby tam vůbec ani nebyli.
Omylem jsem strčila do chlapa a šlápla mu na nohu.
"Promiň!" rozkřikla jsem se do davu, ale věděla jsem, že mě moc přes hluk neslyšel. Naklonil se ke mně a řekl, že pokud mu dám pusu, tak mě vyzvedne na dvě písničky nahoru.
"Na to zapomeň, umačkaj tě a já spadnu," odpověděla jsem.
Vyšoupnul mě nahoru a poskakoval se mnou dvě písničky, We don't need money to have a good time.
Byl hodně udýchanej, když mě pokládal na zem.
"A ta pusa?"
Políbila jsem si dlaň a přitiskla mu ji na čelo.
Začal mě mačkat a objímat, lidi se na nás hrnuli a byla jsem celkově znepokojená. Chaoticky jsem začala křičet, že jsem zadaná.
"Tak můžeš mi říct, proč jsem se s tebou celou dobu s*ral?!"
"Měl ses mě zeptat," a vyklouzla jsem z davu pryč.

Vrátila jsem se do stanu úplně promočená a špinavá, nějakej exot stál v louži a úmyslně v ní poskakoval, bláto stříkalo do všech stran a tuším, že se krátce po mém odchodu na něj vrhla skupinka chlapů, kteří toho měli akorát tak dost.

PRODIGY
Nebudu to rozepisovat dlouho. Seděli jsme na kopečku, popíjeli pivo a sbírali poházené kelímky, abychom si aspoň nějakou tu korunu vydělali. Stejně jsme v tom vedru neměli co dělat.
Čekali jsme na ně pětačtyřicet minut. U stage stálo 20 000 lidí, a když jsem volala mámě, byla přetížená síť. Během dne jste možná mohli mít štěstí dovolat se někam alespoň dvakrát, víc ne.

Byli nudní, nezábavní a zpěvák za každými dvěma slovy řekl Fucking. Po Omen jsme se odebrali do stanů.

B-COMPLEX
Hráli v maličké youtube stagi, která mohla mít kapacitu na tisíc, možná patnáct set lidí. Nás tam bylo ale málo, já stála s kamarádkou přímo u zábradlí a troufnu si říct, že to byla třešnička celého dne.
Cestou necestou zpátky jsem zašla nad tím, jak pijí Češi. Neviděla jsem žádné rvačky, jen pochodující lidi, kteří se motají. Všechno v klidu.
Možná jsem opravdu zvyklá na Rusy a Ukrajince, kteří dělají problémy na každém rohu. Upřímně jsem měla i klidné spaní, ve stanovém městečku bylo docela ticho.

2.den, čtvrtek 5.7.
nejde spát déle než do půl osmé do rána. ve stanechje obrovské vedro a všude létají breberky, lidé dělají kolem stanu hluk. Sebrala jsem si ručník a šampon a vyrazila ke sprchám.
Někdo mi řekl, že jsou sprchy společné, měla jsem za to, že i pro muže i pro ženy.
Přišla jsem úplně rozespalá. U sprch všude z koryt vytékala voda a fronta lidí stála doslova v louži.
Řada ale postupovala rychle a během pěti minut jsem stála ve sprše.
Přišlo mi to divné, že jsem mezi nimi jediná žena.
To jsou ženský takový prasata, že se nejdou ani umejt?
Ne, jen Kirsten prostě nechápe pojem společné sprchy a umejvá se s chlapama. :D

Odpoledne jsme vyrazili k jezeru, které leží asi 200 metrů od Letiště. Naše skvadra hledala nějaké privátní místečko u malého jezírka, o kterém jsme později zjistili, že jsou naprosto všude pavouci a že celý to jezero je vlastně jedna obrovská smradlavá žumpa.

Schylovalo se k večeru a my jsme se těšili na Skrillexe. Kamarádka volala známému ze security, jestli by nás nemohl protáhnout do VIP, a vypadalo to vcelku nadějně. Kolem půl deváté jsme se vrátili ke stanům a snažili se ze sebe aspoň částečně vyrobit lidi.
Kolem našeho stanu procházela Aneta.
"Jdeš na Kooks?"optala se.
"Hele asi ne, jsem unavená, sbírám síly na Skrillexe, navíc chci nějak vypadat, ale užij si to tam," odvětila jsem jí.
Nevím proč jsem si ve stanu začala sbírat všechny věci do tašky. Majkl dělal to samé.
Když jsme vylezli ze stanu ven, venku byla tma. Černota. Nechápala jsem, co se děje, vstala jsem a podívala se do dálky.
V dáli začaly vzduchem létat stany a povalující se věci kolem. Flašky, papíry, ručníky, oblečení, odpadky, všechno.
Vlna se blížila nebezpečně k nám.
"MICHALE KURVA SBÍREJ VŠECHNY HADRY DĚLEJ BUDE PRŮSER BUDE CHCÁT MICHALE DĚLEJ NĚCO NESTŮJ TAM JAKO DEBIL!!!!!!"
Dostala jsem hysterický záchvat a velmi silně jsem pochybovala o tom, že tu bouřku přežijeme (stanovala jsem ve svém životě na RFP poprvé). naházeli jsme do tašky zbytek věcí,zalezli do stanu a drželi jej všemi silami. Pět minut jsme byli v suchu, dokud jsme nezjistili, že se stan promáčí.
Bum, urval se jeden kolík.
Bum,urval se druhý kolík.
Ve stanu bylo plno vody, uprostřed bouřky jsme sebrali všechny svoje věci, nechali stan napospas osudu a uháněli do stanu svých známých.
Rozbrečela jsem se tam a klepaly se mi ruce.
v životě jsem se nebála bouřek, dokud jsem nebyla pod širákem a neviděla, jak ulítává náš stan a že pravděpodobně nebudeme mít kde spát.
Seděli jsme ve stanu, všichni kolem mě se skvěle bavili. Vytáhli Becherovku, rum a cigára a bavili se po svém.

Všude kolem nás bylo docela ticho.
Dokud někdo v dáli nezařval "HOVNO". Hovno se rozléhalo po celém stanovém městečku, řval téměř každý stan, a když bouřka tichal, lidé našrot opilí začali vylejtat a zpívat TROLOLO a nevadí. Ti, kterým uletěl stan, pobíhali okolo a hlasitě se smáli. Všichni se spojili v jedno.
Tomu říkám fesťák.

Ale co Skrillex?
Prý se zhroutila T-mobile stage, a Lemon stage, kde měl hrát, se úplně zatopila téměř po pas. Vypadla elektrika a lidé kolem začali krást z opuštěných stánků poslední jídlo, které tam zbylo. A to většinou chleba.
Přišli jsme k Lemon stagi a čtvrt hodiny jen čekali a ptali se jeden druhého, zda ví někdo nějaké zprávy.
každý securiťák říkal něco jiného, jeden, že se pro dnešek ruší všechny koncerty, někdo jiný, že Skrillex bude hrát zítra, jiný dokola opakoval, že je to na jeho manažerovi a na něm, zda vystoupí.

Lucka přezdívaná Xena, si jednoho odchytila a zeptala se ho na nejčerstvější zprávy. pošeptal jí, že Skrillex hraje za pět minut na Youtube stage, kde hrál B-Complex.
Xena nebyla až zas tak úplně blbá. Nejdříve jsme vyběhli od skvadry asi tisíce lidí a třicet metrů od nich jsme jim oznámili, že Skrillex hraje.
"TYVOLE LIDI, GRILLEX ZAČÍNÁ HRÁT ZA PĚT MINUT V MODRÝM STANU!! HOVNOOOO!!!"
A běželi jsme pryč.
Stádo tisíce lidí běželo za námi. Procpali jsme se úplně dopředu. Nicnetušící lidé, kteří v Youtube stage byli, aby se ukryli před bouřkou, začali jásat. Najednou se do stanu, kde byla kapacita tisíce lidí, narvalo sedm tisíc lidí. a dalších sedm čekalo venku a snažilo se procpat dovnitř.
Skrillex hrál famózně.
Ale já, jelikož byla bouřka a byla mi zima, jsem stála v kožených botách, v mikině, džínách a kožené bundě, která mi byždou chvíli byla těsnější a těsnější a když mi bylo na omdlení, tak jsem vyběhla s Majklem ven. prokličkovali jsme se křovím ven a byli sakra rádi, že nakonec hrál.

O to horší bylo zjištění, že polovina lidí na RfP o jeho koncertu ani netušila.
Jak dopadl náš stan? Mezitím uschnul. Postavili jsme ho nzovu a šli za čistého nebe spát.

A jak dopadla Aneta, která šla na Kooks? Druhý den ráno jsem ji potkala naprosto nevyspalou, naštvanou a špinavou.
"Takže jsme byli na Kooksech. V jednuc hvíli začalo strašně chcát, tak jsme běželi z areálu ven. Jenže nás odchytli nějaký debilové a zavřeli do toitoiky, která se s náma ještě v tý bouřce převrhla. Když jsme se nakonec dostaly z toho smradu ven, tak jsme nenašli náš stan. Mobily,foťáky a všchny naše věci jsou durch mokrý. A já kurva říkám, že už sem nikdy nepojedu!!!!"

Ale já jo.
Užila jsem si to!


Nenamalovaná, spálená, s velkým nosem a nafouknutá.
s Xenou u rybníka. Ne, tyhle brýle fakt nejsou moje, já bych si přece nikdy nekoupila brýle,který jsou větší než moje hlava :D

V depresu ve stanu při bouřce.
S Mlaďocehm, co se nerad fotí a nosí velké čepice.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 15. july 2012 at 12:36 | React

Na Rock for people jsem bohužel tento rok nebyla..

2 yuripovidky yuripovidky | Web | 15. july 2012 at 13:04 | React

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

3 Mathie D. Mathie D. | Email | Web | 15. july 2012 at 13:12 | React

Heh, fotky ma pobavili, aj celkovo, článok. Neviem, čo by som robila v takej "mokrej" situácií. A tiež som nikdy nebola na fesťáku, tak raz možno...

4 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | Web | 15. july 2012 at 13:13 | React

Já byl loni a byl to mazec. Hlavně se mi líbili Paramore a to jsem původně jel na My Chemical Romance. Jimmy Eat World vynikající a Pendulum taky. Letos jsem nejel, jelikož tam pro mě nic nebylo.
Ale i tak ti to závidím, musel to bejt nážez..hlavně Enter Shikary..

5 Adelaine Adelaine | Web | 15. july 2012 at 13:30 | React

Mám to kousek od bydliště a nikdy jsem tam nejela. Nějak nemám ráda koncerty a hlavně fesťáky. Jasně, chvílema je to fakt prdel, ale moc lidí naráz, špína a prostě.. tohle všechno mě dost odrazuje. Raději si poslechnu studiovou verzi písniček, ty naživo jsou většinou úplně jiný mi přijde.

6 Dominika Brunett Dominika Brunett | Web | 15. july 2012 at 13:37 | React

závisť,ach vždy som tam chcela ísť budúci rok idem určite ! :)

7 kirstenaxe kirstenaxe | 15. july 2012 at 13:48 | React

[5]: špína jo, ale zas máš se tam kde umejt. Mě právě na rfp fascinovalo to, že hudba je stejná jako na nahrávkách. a není to na playbayck, to mě právě na tom zarazilo nejvíc, opravdu tam jezdí jenom ty kvalitní kapely, které si zasloužily slávu.

8 m. m. | Web | 16. july 2012 at 11:39 | React

Luxusně popsáno :) To ťapkání přes bahno a brečení ve stanu, koukám, že jsme to vnímaly dost podobně :D

9 Hanuš Hanuš | Web | 16. july 2012 at 23:21 | React

Jsem ráda že sis to užila a ty bryle ti sluší ;)

10 Camilla Owl Camilla Owl | 17. july 2012 at 1:51 | React

ano,v HK se čůrá za 8kč,čůrám tam během školního roku minimálně jednou do týdne,ale hajzlbába je milá a chválí mi vlasy :-D

11 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 19. july 2012 at 15:06 | React

Juuuu. Další článek o Rock for People! ... Jo, hodně mě baví je číst a připomínat si to :)
A mám takový pocit, že při The Subways jsem stála kousek od tebe - nebo jsem viděla další holku, která prožila úplně to stejné :D

12 tezz tezz | 22. july 2012 at 21:10 | React

Teda nevim no na skrilexe jsem se taky dostala i když jsem tam šla jen ze zvědavosti a bylo to fakt super mejdlo,stan přežil bez úhony a nedostala se do něj ani kapka, ještě aby když to byl první orientační bod v městečku. ani mě nikdo nezavřel do toiky jako tvou kámošku,ale na rfp mě už nikdy nikdo nedostane!!! :-?

13 Lesee. Lesee. | Web | 25. july 2012 at 13:06 | React

Hrozně jsem chtěla jít na The Kooks, takže jsem byla nakonec hrozně smutná, že nemůžu na Rock for people jít, ale teď, když nad tím tak přemýšlím, možná jsem i ráda. :D Časem se nějak vyhrabu na nějaký ' serióznější ' jejich koncert a fesťáky radši nechám být. :) nebo aspoň Rock for people, protože přiznejme si to - já fakt nejsem boháč.

ucitívám tě, tvoje články jsou jedním slovem, zkrátka, legendární !!

14 LoveShy LoveShy | Web | 29. july 2012 at 14:55 | React

Heeej, se Skrillexem máme úplně stejnej zážitek - čekání u Lemona a pak nám sekuriťák pošeptal, že je na youtube, tak jsme letěly davama lidí a viděly ho :)

Můj stan mi dopadl líp než tobě, ale ani nevím, jak jsem to tam přežila.. :D. Nejedla jsem nic, skoro nic nepila, spala dvě hodiny, pořád jenom pařila a myla se ve dvě ráno :D. Ale jedu zas!

15 Lucie Schubert Lucie Schubert | Web | 27. august 2012 at 18:15 | React

To musel bejt kurva zážitek!
škoda, že jsem tam také nejela..

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement