October 2012

Korály

21. october 2012 at 12:50 | Kirsten Axe |  zážitky

Poslední dobou mě mate střídavé zaměňování a vyměňování názorů s okolním světem o mé škole. Ne že bych měla zrovna takovou nutkavou potřebu vaši mysl o víkendu špinit tím ohavným ústavem, ale ono to někde začít prostě muselo.

Září jsem jaktěživ přežila. Dva týdny jem strávila na dovolené v Chorvatsku, kde jse mimo jiné neměla s sebou ani knihu, ani živou bytost, která by si se mnou povídala nebo alespoň bezduše přikyvovala na každou moji otravnou poznámku. Zkrátka; naši rodiče "doslavovali" své výročí a chtěli si po perném létu odpočinout. Ano, my jsme opravdu nemohli (?) jet přes prázdniny, protože je prý v Chorvatsku narváno, všude jsou zácpy, a oni vlastně rodiče bez přestání pracují.

Vůbec nevadí, já celé léto nic nedělám, válím se s mládětem na gauči a popíjíme Lambo.
Přijeli jsme po šestnácti hodin tam; do Kaštely, kde se měla celá dvoutýdenní válečka organizovat. Když to všechno povyprávím zkráceně:
1) Neuvěřitelná nuda. Pláž posetá důchodci s odhaleným vrškem a někdy i dolejškem. Všude samí uřvaní Rusové (ach ano, miluji svoji nacionalitu) a poločerní Češi (sakra proč se opalujete do odstínu mých podzimních bot?). Mladých procento nula celá nula. Jediná dušička, která mi občas dělala společnost, bylo tohle asi dvouměsíční kotě. Vždycky přišla k chatce, já ji pohladila, a ona utekla. Ale poslední den se se mnou nakonec skamarádila.