November 2012

Hnusná břečka

14. november 2012 at 14:04 | Kirsten Axe |  názory
Kašlu na obrázky. Stejně jsou k ničemu, jenom zaplňují prostor, a stejně se skoro nikdy nehodí k k tématu. Kdybych vám měla na začátku prozradit, o čem budu dneska psát, pravděpodobně byste si představili tu nejohavnější hrůzu, která ve vaší mysli sídlí, žere vaši důstojnost a hrdost a zle se směje vašemu strachu.

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč jsou televizní zprávy poslední dobou jenom katastrofické? Všude zprávy jen o tom špatném. O záplavách v Neyw Yorku, o mrtvých, mučených, starých kriminálních případech, o záhadách, o neštěstích, o smrti, o demonstracích, o úbytku - všechno to je prostě špatné.

S přítelem jsme se asi před týdnem seděli u stolu a dělali jsme úkoly do školy. V pozadí běžela televize, která mě občas rozptylovala, ale na druhou stranu mě i uklidňovala od mých hlasitých zmatených myšlenek.
Stále dokola se opakovalo: ,,Osmnáct centimetrů, dva centimery, čtyři, pět, kolmice, kružnice, čtyřicet stupňů, kurva já to posrala, musim to vymazat, fuj, ta čára je moc tlustá..." a tak dále a tak dále.

Přežvykovala jsem hroznový cukr, který neustále kradu Majklovi z šuplíku. Má tam schovaných asi dvacet balíčků, které mu každý týden kupuje mamka. Neustále je kradu, i když vím, že mi je sám nabízí.
"Miláčku, co se to děje..."ozval se a odložil pravítko. "Slyšíš to? Samý hnusný věci. Dělá se mi z toho zle. Ten týpek, jak bodnul do zad tu učitelku. Víš, že je to bejvalej kámošky S.?"
"Jo, vím, bavily jsme se s ní o tom včera přeci," zamumlala jsem. "A co jako? Zprávy byly vždycky negativní."
"Ale všimni si, dřív do toho dali aspoň něco hezkýho. Alespoň zprávu o tom, jak objevili tohle a tamto, nebo že se narodil plameňák v zahradě a poprvý se postavil na nohy."
"Máš pravdu, proč ale na to tolik myslíš?"
"Nevím. Jen se cítím hrozně. Všechno je v prdeli. V médiích není nic hezkýho. Jako by se domluvili na tom nám zatemnit mysl vším špatným."
"Neblázni."

Ale ono je to pravda. Sakra co se s tím světem děje? Připravují nějaké biometrické čipy, které není možné sundat, a které nesou jak tvoji genetickou informaci, tak i lokalitu, kde se pohybuješ. Zavedli to prý na nějaké škole v Americe kvůli zátahářům a docházce.
Ti, kteří kategoricky nesouhlasili s vydáním čipu, mají zákaz chození do školní knihovny nebo kavárny, ke které mají přístup pouze s ní. Učitelé jimi opovrhují a zakazují jim účastnit se v nějakých projektů. Nesmí chodit na výstavy a tak.

To jako o sto let později zase začíná druhá kapitola fašismu? Co to do prdele je?
Amíci si v tom pochvalují. Chtějí zavést čipy pro všechny obyvatele, aby se lépe mohli sledovat zločinci, drogoví dealeři a tak. Prý ty čipy zvládnout snímat i váš fyzický stav a zjistit, jestli v sobě nemáte nějakou drogu.

Absolutní svoboda je absolutně v prdeli, a žádnej hipík to nezachrání, protože je taky na drogách.

Kurva. The Sims 5.

Začíná čajkové období

7. november 2012 at 13:57 | Kirsten Axe |  Etc

Nekecám. Miluju čajky. Hlavně v zimě, kdy chodím zachumlaná v kabátu a mručím si pod mega šálu nadávky na sníh. Ještě že tu těch čajek na Vinohradech mám dost. Aspoň tři, které znám, a dvě jsou v centru, a další je na Strossu, kam chodím nejradši.

Už žádný sezení s flaškou Gina a Fanty na starém zapovězeném Petříně nebo nově vyhuleném Žofíně. Fasicnuje mě, jak se každej rok mění místo srazů mladých lidí, kteří - ač si to nechceme přiznat, protože jsme mladí sami- zabíjejí čas zkoušením všemožných drog a alkoholu. Přiznám se; taky jsem si tím prošla.
Jenže...
..já nechci psát o drogách ani o alkoholu, o ničem negativním. Zima je od toho, abychom zahodili neutuchající celoroční bručounství, protože ve špatném - a zima je OPRAVDU špatná- prostředí a nedostatku sluníčka máme ze sebe ještě víc nicotnější pocit než kdy jindy. Sama to znám, mám příšernou averzi vůči těm tajícím mrzoutům, které nám bůh seslal snad ze škodolibosti.

Nu což, bavme se teda o těch čajkách a klubech. A já vám povím, kam chodím. Třeba se potkáme.

A jelikož jsem neuvěřitelnej závislák na okurkách - a ano, v zimě okurky na pultech prostě chybí. Další špatná věc! Jenže dá se přilepšit alespoň - OKURKOVOU VODNICÍ.
Fakt, nekecám, maj tam příchuť okurky. Ještě jsem ji ale nezkoušela, protože mí přátelé si s okurkama ledatak klepou na čelo.Ale namoušpatnoupaměť slibuji, že až ji jednou ochutnám, tak vám na ni napíšu recenzi.