Začíná čajkové období

7. november 2012 at 13:57 | Kirsten Axe |  Etc

Nekecám. Miluju čajky. Hlavně v zimě, kdy chodím zachumlaná v kabátu a mručím si pod mega šálu nadávky na sníh. Ještě že tu těch čajek na Vinohradech mám dost. Aspoň tři, které znám, a dvě jsou v centru, a další je na Strossu, kam chodím nejradši.

Už žádný sezení s flaškou Gina a Fanty na starém zapovězeném Petříně nebo nově vyhuleném Žofíně. Fasicnuje mě, jak se každej rok mění místo srazů mladých lidí, kteří - ač si to nechceme přiznat, protože jsme mladí sami- zabíjejí čas zkoušením všemožných drog a alkoholu. Přiznám se; taky jsem si tím prošla.
Jenže...
..já nechci psát o drogách ani o alkoholu, o ničem negativním. Zima je od toho, abychom zahodili neutuchající celoroční bručounství, protože ve špatném - a zima je OPRAVDU špatná- prostředí a nedostatku sluníčka máme ze sebe ještě víc nicotnější pocit než kdy jindy. Sama to znám, mám příšernou averzi vůči těm tajícím mrzoutům, které nám bůh seslal snad ze škodolibosti.

Nu což, bavme se teda o těch čajkách a klubech. A já vám povím, kam chodím. Třeba se potkáme.

A jelikož jsem neuvěřitelnej závislák na okurkách - a ano, v zimě okurky na pultech prostě chybí. Další špatná věc! Jenže dá se přilepšit alespoň - OKURKOVOU VODNICÍ.
Fakt, nekecám, maj tam příchuť okurky. Ještě jsem ji ale nezkoušela, protože mí přátelé si s okurkama ledatak klepou na čelo.Ale namoušpatnoupaměť slibuji, že až ji jednou ochutnám, tak vám na ni napíšu recenzi.Okurkovou vodnici a vůbec nejlepší vodnice mají v čajovně Nebe Peklo Ráj kousíček nad Strossmayerovo náměstí. Je to někde v zapadlejch uličkách - trefit jsem se tam učila snad rok a půl - ale stojí to za to. Pokud budete mít hlad, minipizzy, toasty a vůbec všelijaká malá lechtátka žaludku jsou k mání.
Mám tam upřímně stejně nejradši ty palandy a tucet seténových polštářů. Jednou si něco takovýho vyrobím doma!

Za sedmero tramvajovými zastávkami, za sedmero špinavými ulicemi, žila byla jedna Vzorkovna. V předsíni leželi dva vlkodavi s mláďaty, v nekuřácké místnosti na piano hrál Eskymák, a pivo tam stálo docela dost. Beztak to tam stojí za to. Pokud jste na vyloženě rozpadlá a skutečně atmosférická místa, určitě si tam budete spokojeně rochnit.

(Najdete ji na Národní třídě)

A pak tu mám svoji nejoblíbenější chuťovku. Takzvaný Kokpit!
Pamatuji si, jak jsme se tam dostali. Mladej a celá naše banda v jednu ráno utekla revizorům. Samozřejmě JÁ jsem dobito měla, jak jinak.

Dostali jsme se tam v největší zimě a v největším absťáku na pivo. Vešli jsme do prvního baráku, kde alespoň trochu žil mladý lid a byli jsme ohromeni.
Kokpit je obrovskej sklad, kde se mimo jiné sedí na paletách a všude jsou rozestavěné svíčky. Sem tam někdo přitáhne UV lampičky a veškeré bílé oblečení vám svítí. Ale mám pocit, že každej večer je tam výzdoba jaksi jiná. Vždydobré Svijany stojí 25,-, a vychutnat si je s cigárkem můžete na střeše, kde jsou na trámech zavěšené houpačky a všude se válejí obrovské "Ikeácké" nepromokavé polštáře, na kterých si lebedí kdekdo. Pokud je vám zima, přitáhněte si s sebou nějakou tenčí vlněnou deku, ruce si hřát můžete nad kotlíky, které stojí v rohu. Často se na střeše promítají filmy, dole hrajou kapely a v chodbičkách, kde dříve v přízemí stavěly výtahy, jsou dnes na zdech polonahaté české umělkyně a umělci, kterých je v Kokpitu relevantně dost.

Přiznám se; takové Chapeau Rouge nebo oblíbený Skyy Sparing klub a Popocafepetl (kde jsme mimo jiné slavila i své legendární šestnáctiny) jsou už pro mě babičkou a dědečkem. Nejen kvůli vysokému počtu lidí (ani hobitík jako já se tam nevejde, natož hobití banda velkoobrů), ale i drogám, no, hm, fakt se toho snažím vyvarovat.

Pokud byste si chtěli poslechnout rockové, metalové a punkové sedmdesátky,osmdesátky a devadesátky, vyražte do Vagonu, kde jsem mimo jiné zažila svoji revoluční noc (o té vám povím jindy). Pivka jsou tam cca za 35, smí se tam údajně od osmnácti, ale pokud se vymluvíte na sedmnáct a antibiotika, usměvaví bodyguardi by vás možná i protáhli kupředu. Všude jsou na zdech úhlem namalované portréty Kurta Cobaina, Jimiho Hendrixe a Ozzyho Osbourna a smrdí to tam jak v pravé vekslácké hospodě. Pokud tam skutečně chcete vyrazit, dejte si bacha na noční dobu; už kolem desáté hodiny je tam narváno jak tři prdele, a ve čtyři ráno máte akorát tak šanci na jazz a starý elvisový rokenrol.

Vagon se nachází taktéž na n8rodní třídě, a naproti němu je mé milované, legendární a rodinné Rock Café. Nejen že to byl první klub, kam jsem vlezla na svých "emo počátcích" a seznámila se tam s mými dosavadními přáteli, ale naučila jsem se tam docela hrát hysterické scény (také povím potom) a koketně se usmívat na Němce, aby mě a moji skvadru pustili hrát fotbálek. Koncertů jako takových tam moc nenajdete, ale plno skvělých a zajímavých lidí ano.

Mmochodem, pokud to vyjde, v Rock café budeme mít fotovýstavu, kamarádíček Fery nám chystá společný projekt o "odlišných lidech", či jak to nazval..

Pokud nebudete chtít pařit do tří do rána, ale skutečně hledáte nějaké ty hodné nekousavé čajky, určitě se projděte po Vinohradech.

Pod Stromem Čajovým je milá čajovna, kde omdlela má kamarádka a kde jsme se scházeli za účelem pokecat si s anglány. Je tam hdoně místností a nechybí tam ani privátní kouteček pro ty milovníky tmy, kam skoro nesahá světlo. Obrovské tlupy jsou tam vítány také, jednou se nás tam nacpalo i kolem třiceti lidí bez problému.

Čajovna U Dvou Šálků se skrývá v Masné ulici přímo vedle hřišť, kam chodíme se třídou na tělák, a kam zavírá pan správce naši spolužačku na záchod. Milé sklepní provedení, hrají tam příjemnou hudbu a můžete se tam jít vklidu vyspat. Mají tam výborný čaj Karkade, a skoro automaticky si tam objednávám Kukus se zeleninou.

Jste-li někde poblíž I.P. Pavlova, neváhejte vypadnout k Džoudymu. Vodnice tam nemají, ale všechny možné čaje a laskominky ano. Mimo jiné má i wi-fi, takže se tam výborně učí. Pokud popojedete jednu zastávku ke Karláku, zastavte se u Mitriho ve SKYY. Míchá naprosto labužnické drinky a naučí pít každého jen to nejlepší. Ochutnali jste někdy Gin s Tonikem a s nacuclou okurkou? Nebo banana mańana? Malibu s mlékem? Ne? Tak tam vypadněte se podívat.

Upozorňuji, že ve SKYY moc nových lidí nepotkáte (kromě mě samozřejmě), ale zato se můžete vyblbnout na tyči u kožené sedačky. Byl to kdysi gay bar (který samozřejmě už gay barem není), a podle toho vypadá i interiér. Má nádherné fialové zdi s koženými červenými sedačkami, které s ebudou líbit nejen přiteplenejm.

Jo a do SKYY musíte v podchodu zazvonit na zvoneček. :)

Upřímně, tenhle článeki píšu tak trochu ze zoufalství. Mám takvou menší osobní krizi; potřebuji nové lidi. A nejlepší způsob je je k sobě hezky krásně jako stádečko nalákat. Tak šup!
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Mary-Ane Mary-Ane | Email | Web | 7. november 2012 at 14:32 | React

Tak se asi půjdu projít po Praze, protože z tebou zmíněných míst navštěvuju jen Popo (každou druhou středu) a jinak nikam moc nechodím... Takže nejspíš někdy zabloudím do některé tebou doporučené čajky :))

2 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | Email | Web | 7. november 2012 at 15:27 | React

Miluji čajovny, vodní dýmky, čaje a atmosféru. V Praze jsem zatím byl jen v Nebe, peklo, ráj a zrovna tam bylo plno, tak jsem si dal jen ledový čaj.. :-D

3 Lily* Lily* | 7. november 2012 at 15:32 | React

Hlavně ta vůněě ^^

4 Miky Miky | Web | 7. november 2012 at 16:12 | React

Brzy se hodlám přestěhovat do Prahy, tak se mi tvůj článek popravdě hodí do krámu - neb bez čajek bych byla ztracena ;)

5 Kannča Kannča | Web | 7. november 2012 at 16:22 | React

Do Kokpitu jsem se taky hned zamilovala :) A to jsem tam byla jen jednou a ikdyž mi byla hrozná zima (bylo to asi před 2 týdny a já jaksi nevěděla, že to neni až tak klasickej "klub", tak sem vyrazila jen na lehko :D). Ale dostal mě ten interiér, ty prostory ta skvělá atmosféra :) (a mimojiné asi i akce piva Rafun, který bylo zadarmo:D)
Nejsem z Prahy a vlastně do klubů ani moc nechodím, ale Popocafepetl, Chapeau i Rockcafé jsou mi dobře známý. Vagon je klub, kterej žije, když ostatní už umíraj, prakticky to tam začíná tak ve 4 a končí nevim kdy :D
Gin s tonikem a okurkou jsem měla..ale nechutnal mi, musela to po mě dopít kámoška, která si to ale zase hrozně pochvalovala :) Ale malibu s mlíkem milujuu :) Asi do SKYY někdy zajdu, zaujala mě ta tyč :D

6 Crystal Crystal | Web | 7. november 2012 at 17:38 | React

Jo, čajky jsou skvělé.. ale okurková příchuť? ak to jsem ještě neviděla, ale okurky já ráda, takže budu hledat a otestuju :D

7 Seveřanka Seveřanka | Web | 7. november 2012 at 18:41 | React

Jó, Džoudyho mám ráda, před rokem jsme tam křtili knížku blogových pohádek. Ta atmosféra mě vždycky nadchne, krom čajování tam dokupuju šutry.
A na Strossu nejradši do té u kostela. U kostela jakožto křesťanského chrámu jsou sice dvě, ale jen jedna se tak přímo jmenuje.
Eskymák hrající na piáno? To mě zajímá!
A Svijany? Ty jsou  nesmrtelné! ;-)

8 Izabel Izabel | 7. november 2012 at 20:28 | React

Jojó vagón!!! Musím Vám zdělit jednu důležitou informaci- pustili mě tam už v devíti letech... takže úplná pohoda jinak kokpit také doporučuji a džoudy prostě lahoda!!! :D

9 Adelaine Adelaine | Web | 9. november 2012 at 16:18 | React

Přemýšlím o tom, že bych šla na školu do Prahy. Tak bych byla tvůj člověk.

10 camilla-gray camilla-gray | 11. november 2012 at 22:48 | React

Vzorkovna a Chapeau jsou dvě místa kam se podivám kdykoliv jedu do Prahy na déle než půl dne :-D V poslední době to je tak jednou do měsíce pokaždé když je právě v Chapeau Bounce!Bounce! . Vynikající akce,byla jsi ? :-)

11 slop slop | 13. november 2012 at 18:58 | React

Ahoj trávíte pár hodin denně na pc a chcete si něco přivydělat? Stačí být 3h denně na pc a za měsíc máte v kapse zadarmo 450kč. Pak už záleží jen na Vás jestli si budete budovat tým nebo budete trávit dýl na pc vy aby se vám zvyšoval výdělek. Vše je bez poplatků, takže za zkoušku nic nedáte. Mrkněte na to teprv se to rozjíždí a jak je známo vždycky je dobré být na začátku nějakého nového projektu :). KDO DŘÍV PŘIJDE, TEN BERE! http://www.ecash.cz/index.php?ido2=308

12 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 14. november 2012 at 14:57 | React

Čajovny, vodnice a okurky... Ale jo, proč ne vlastně :)

13 Houbička Houbička | Email | Web | 17. november 2012 at 20:46 | React

Taky miluju čajovny :)

14 Alcië Alcië | Web | 18. november 2012 at 14:38 | React

Díky za tipy, v některých z těchhle čajoven jsem ještě nebyla... :-)
Okurková vodnice? Tu musím taky vyzkoušet, i když se obávám, že bude hnusná :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement