To už nejsem já

13. february 2013 at 1:20 | Kirsten Axe |  názory

Zdaleka se teď neusmívám tak jako do toho foťáku. Zaprvé mi foťák po týdenním používání nefunguje. Jsem příšernej technik a ještě příšernější uživatel, a abych se přiznala, mým největším nepřítelem je vysavač. Pod mýma rukama jsem jich za život zničila asi sedm, druhým místem se pyšní počítače (mimochodem,nevíte někdo, jak nainstalovat XPéčka na přítelův netbook ? Krapet jsem to u něj posrala) a na zbytek připadnou asi nějaké ty žehličky a kulmy (Bacha, mobily ne, od té doby, co mám Nokii, tak už věčně nechodím za mámou s prosíkem o nějakej jinej telefon).

Všimal jsem si, kolik lidí kolem mně jsou skuteční (pseudo)blázni. Udivuje mne to téma, protože si kladu otázku, zda schizofreniků a maniaků bylo do naší generace víc nebo míň.
Já nevím.
Ale dnes se z toho stal obrovský trend, nemluvě o depresích a všelijakých "nepřemožitelných" stresech "ze školy".
Jenže paradoxní je, že já jsem u takového cvokaře kdysi skončila taky a ty bobule jedla každý stejně stejně tak jako hejno slepic z mého pražského kurníku.

Jenže to je špatně.

Nedávno se mi stala taková zvláštní příhoda s jedním nejmenovaným člověkem, který se po uši zamiloval do slečny, jenže byl v tom malej háček; slečna je zadaná s takovým nepovedeným šamanem a týrají se navzájem. Na první pohled nic neobvyklého; další milostnej trojúhelník, kdy si ženská vybírá mezi dvěma a snaží se pokud možno vybrat si dobře. Jenže jak to udělat, když je jeden blbější než druhej?
První pašuje prachy, je chronickej lhář a smolař, udržuje si sovji nulovou hrdost, a druhý je potencionální mánička, která si neví rady se svým životem.

Jak to dopadlo?


Slečna byla označena za schizofreničku. Po tom, co ji ten druhej debil zavřel v pokoji, když mu dala konec a potom, co dostala několik hysterických výjevů.
Co je to vůbec schizofrenie?

"Schizofrenie (z řeckého skhizein σχίζειν - "rozštěp"; a phren φρήν - "mysl") je závažné duševní onemocnění projevující se hluboce zkresleným vnímáním reality, progresivním (postupujícím) rozpadem myšlení, nezvyklým chováním a obzvláště sociálním stažením, či netečností."


Mně ta slečna přišla úplně normální. Sice měla smutek v očích a byla neskonale krásná, ale rozhodně z ní nesálala zdivočelost. Smála se, mluvila na rovinu a uvažovala vlastně zdravě. Jenže on ji ten debil stejně označil za schizofreničku.
Bůhví, jestli to byla jeho další lež, když se oháněl tím, že viděl papíry na její hlavu, a bůhví, jestli tomu tak skutečně je.

Napadla mne taková zvláštní myšlenka ve spojitosti s Matrixem.
Představte si, že jsme skutečně taková živá verze The Sims, a že skutečně žijeme v Matrixu.Takovej obrovskej software, kterej pomocí nějakejch břídilů nad námi režíruje naše potřeby, činy a osudy. Každej člověk má nařízeno si myslet to a to a bezmocně tomu věřit, jako by to bylo jeho.
Jenže podvědomí člověka je ryzí lidská bytost a jedině ona sama vnímá realitu, kterou si uchovává do svých složek a podle potřeby si ji občas vybaví.

Schizofrenici jsou v našem nereálném světě prachobyčejní magoři.

Jenže co když rozpolcená osobnost vědomě a veřejně sleduje rozepře mezi loutkovým a ryzím myšlením?
V žádném člověku nemohou vzniknout dva odlišné světy.
Vlastně žádná psychická nemoc neexistuje.
Každý si myslí, že je normální, a každý si určuje svoji vlastní normalitu.

A podle mně je normální Vám oznámit, kde a kdy budu slavit své sedmnáctiny.
V baru No. 7, který se nachází v ulici Na Struze 7, Praha 1. Pokud by tam někdo netrefil, sraz je na tramvajové zastávce Národní divadlo v 19.45.
Na programu je karaoke, pivo, chlast, pivo, chlast a taneční klub, a pojede se až do rána.
Cenově se pivo pohybuje kolem 30 korun a ve výhodné akci je můj oblíbený drink Gin s Tonicem a okurkou, kterej chlastám denně už od minulé středy.
Těším se na to, kdo z vás čtenářů mne mile překvapí a skutečně tam dorazí. :)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 13. february 2013 at 9:08 | React

Takový konec článku jsem nečekala :D Ráda se vtírám na cizí o slavy, bohužel, Praha je moc daleko.

2 FloSii McCartney FloSii McCartney | Web | 14. february 2013 at 12:50 | React

Tak si je užij, já budu tento rok slavit už osmnáctiny a nemam ani nejmenší představu, jak bych chtěla, aby oslava vypadala. :D

3 Mia Mia | 14. february 2013 at 19:03 | React

Dobrá je i vodka se spritem a okurkou :)

4 kanča kanča | Web | 16. february 2013 at 18:04 | React

A slavíš je v pátek nebo v sobotu? :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement