Nebudu se s váma dohadovat. Mrchu prostě ženská pozná!

21. july 2013 at 12:15 | Kirsten Axe |  názory

Velice ráda bych se pohádala s mužem, který mi bude tvrdit, že ženská intuice v zásadě neexistuje, a že většinu "zlých předtuch" nám přinesla paranoia.
Dovolím si říct, že většinou stačí jen první pohled mezi vaším partnerem a nevinně usmívající se slečnou, která si už v první sekundě ve své malé černobílé bedničce začíná malovat obrázky její princeznovské budoucnosti. A co jako, že má holku.
V nejhorším případě se tyhle holky začnou přisírat i k vám, za což byste ji určirě mile ocenila zlatou cenou análního alpinisty.


Fajn, přestávám psát jako nasraná redaktorka vševědoucího časopisu a přenesu se zpátky na svojí blogerskou zem. Nikdy se mi nestalo, že bych musela ve svých vztazích žárlit, tedy až v tom posledním, který kupodivu trvá už skoro dva roky.

Občas se stává, že se na příteláčka, který má přímo srdcesmíchyrvoucí humor, neuvěřitelnou schopnost mobilního psychologa/terapeuta/životního guru(rádce), je roztomilý jak kýbl čerstvě narozených koťátek a je abnormálně slepý ve světě "kde ženy loví", lepí holky. Prostě naprosto dokonalej chlap, kterej nepodvádí, nelže, naslouchá a je schopnej napravit všechny svoje chyby až na pokládání činek uprostřed pokoje vždy přesně na místo, kde se o ně přerazím (jenže já trpím zase abnormální slepotou ve světě "kde něco leží na zemi", tak se to vždy trochu vyvrbí ve velmi bolestnou hádku).

V jednom opravdu chlapy nechápu. A to tedy všechny chlapy. Buďto fakt od první chvíle nepoznaj, že maj ty holky přímo na čele napsaný "balímtěchcitěteďhnedaťsedějecoseděje", anebo si to tak užívaj, že je pro ně jednodušší říci polopravdu (co si budeme povídat, chlapi to vážně až skoro do poslední chvíle nepoznaj), anebo si to samým sobě nalhat.

V mém vztahu se to stalo již asi třikrát. Poprvé asi měsíc po tom, co jsme se dali dohromady a já jsem odjela do Nizozemska. Slečinka nenápadně pozvala do baru a tak moc jí svědila držka, že se vymluvila na "přílišný hluk", vytáhla mobil a psala mu z pěticentimetrové blízkosti vedle něj smsky, jak by bylo fajn mě podvést a ututlat to.

Podruhé mám okno.
Možná i potřetí mám okno.

Ale počtvrté byla slečinka dokonce zadaná a celý spektákl se odehrával přímo před jejím přítelem.
Vůbec nic jí neřekl.
Asi podpantoflák.

V poslední době, tedy lépe řečeno za poslední rok se většina mých vrstevníků nebo přátel začala poohlížet po delších vztazích. A s tím samozřejmě přicházejí dvojí nebo trojí rande, kde většinou mezi holkami nějaké to slovíčko o jejich miláčcích neunikne.

Pojďme se podívat na hitparádu těch nejčastějších. Jejich pořadí nerozhoduje o ničem:

1. Nevšímá si mě, je na kompu.
2. Máme stereotyp
3. Málo sexu
4. Nepomáhá mi vařit, uklízet apod.
5. Ohlíží se za ostatníma holkama/má v mobilu fotky jiných/lajkuje na fb neustále fotky jiným holkám
6. Líbí se mu mé kamarádky a dává to okatě najevo
7. Balí ho jedna flundra a on mi říká, že je to jenom kamarádka. Jasně!
8. Ta flundra mu píše každej den, on se s ní chce sejít.
9. O tý flundře mi mluví každej den a každej den ji mám na očích
10. On si dokonce změnil heslo na fb!!!

A tak dál, a tak dál... Všimněte si, že takových posledních pět se týkalo jiných holek. Vlastně všechno se může týkat jiných holek. Takže se všechno točí kolem jiných holek?

Ne, to asi ne, jen jsem chtěla vyjádřit myšlenku, že my ženský to prostě vždycky poznáme. Vždycky víme, kterým holkám okolo se náš exponát líbí, a které by byly ochotné dražit minisukněmi a lichotkami.

Udám smyšlený příklad a rozpoutejme diskuzi:

Slečna mladší než vy, hezká, má život, který jste žila před vaším vztahem (párty,koncerty,hromada zájmů,hromada přátel a neustálé nové známosti-to vše se dlouhodobým vztahem redukuje), se seznámí s vaším přítelem. Nevinně si spolu píší každý den a najednou váš přítel přijde s tím, že se najednou zničehonic dal na nový druh hudby (přesně ta hudba, kterou posloucháte vy, a celý vztah jí pohrdá). Půjdou spolu jednou ven. Slečinka si ho chce vyfotit na instagram, na první schůzce mu poví, že je její nejlepší kámoš a pak mu píše na zdi srdíčka. Pak váš přítel přijde s nejúžasnějším nápadem pod sluncem, na který příšel samozřejmě díky ní. A vám se nechtěně povede ten nápad znehodnotit, protože konkrétně víte o tom, že nápad již někdo uskutečnil. Jste spolu v pratě venku a přítel sedí v rohu s mobilem. V konverzaci s ní se rozčiluje nad tím, že ho igoruje.

Tak a teď chlapi do mě, vážně si myslíte, že jsou ženský paranodiní a že jde jde opravdu o kamarádku?
 

4 people judged this article.

Comments

1 Harbin Harbin | Web | 21. july 2013 at 13:01 | React

Z pohledu šťastně svobodného člověka musím říci, že mužsko-ženské interakce jsou občas dosti komplikované někteří jedinci (jak muži tak ženy) mají v hlavě... nemaj tam nic moc)
No, že to chlapi nepoznaj. Nerad zobecňuji a to jak u mužů tak u žen. I když dívkám asi musí připadat, že jsem natroublý trotl (ta jedna se o něco pokoušela už od prváku - vytrvalejší holku jsem nepoznal - abych uvedl na pravou míru - jdu do maturitního ročníku toto září) A zkrátka holky, které mají tu dlouhou větu co jsi psala na čele, s těmi je těžké cokoliv, ať už má kluk holku či nikoliv. Tyto slečnu dokáží být občas otravné (a co teprve, když má dotyčný slečnu? Nemáte chuť té holce vydrápnout oko a vybít přední zuby?)

Kamarádka je dosti divné slovo. Jde o to, co jeden nebo druhý z dvojice od tohoto "kamarádství" očekává... protože někdy se to fakt zvrtne (a stačí říci "kamarádce" jen pár hezkých slov a její statut kamarádky se hned změní na "balímtěchcitěteďhnedaťsedějecoseděje" a co pak?" Pak je to v prdeli, protože se pak už málokdy sejdou na jedný lodi a každý chce něco jiného. Někteří flirtují jen tak... má to pro ně význam asi tak jako kterou ponožku si dneska obují... druh zábavy. S tím se musí smířit jak ženy tak muži (protože tohle dělají obě pohlaví... jop)
A facebook je peklo. Cokoliv tam člověk napíše, může to být bráno jako úplně cěco jiného. když někdo hodí na zeď "Miluju tě **** (jméno)" nemusí to znamenat vyznání lásky ale klidně jen nadšení z toho, že jí pochválil účes (ve kterém vypadá klidně strašně... ale lichotit ještě nevyšlo z módy... nebo už jo?

Facebook systém žárlivosti posunul na úplně jiný level... Už se nekontrolují jen mobily, to už je dosti staré...

A pokud k tomu člověku něco citíš,. tak vesměs vnímáš "nebezpečí" v podobě jiných "balímtěchcitěteďhnedaťsedějecoseděje" slečen poměrně rychle, ale tento radar může býti občas přecitlivělý a všechno nemusí být takové jak se na první pohled zdá...

2 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | Email | Web | 21. july 2013 at 13:22 | React

Pokud mám být upřímná, já, ačkoli ženského pohlaví, ženám vpodstatě vůbec nerozumím. Věci, které jsou některé schopné udělat, sytl, jakým se chovají ... To, co popisuješ je bohužel typické a v mém okolí to sleduji často. Naštěstí zkušenost z první ruky zatím nemám :)

3 mJ mJ | 21. july 2013 at 13:51 | React

Já tě uplně chápu. Tohle se mi už bohužel několikrát stalo a to v jednom roka půl ročním vztahu teď už s exex. Přesně. Všechny ty změny chování, nenápadný prostrkávání "nepodnstatné" informace o tom, že "mám novou kamarádku" a pak se to dál šíří jako plíseň. A poslední bod je ten, kdy jdou spolu ven. Vzpomínám si jak jsem na něj neohlášeně čekala před školou a on mi ten den ještě tvrdil, že musí domů. Tak jsem s nim aspon chtěla mít společnou cestu. Ale ouvej, on byl skoro až naštvanej když mě tam viděl, řekl, že jede za ní, že se domluvili a tím to haslo. Nechápala jsem jak může dát přednost cizí holce před svou moilovanou. Fajn, se slzama jsem šla na druhou zastávku, on mě doběh, ale jen kvůli tomu autobusu. Vystupoval dřív a já jen ubrečená, zoufalá a smutná koukala jak zachází do metra. Další den se mi omlouval, říkal že to bylo hrozný.. ale to byla zas jen ta polopravda. Nevadilo mi, že mi o ní popsal jen ty nejhorší věci, ale to jen kvůli tomu, že si jí vymazal a ukázal, že mu za to nic takovýho nestojí.. ale to bylo bohužel poprvý... napodruhý už to vyhrála ta druhá... A víš co? Byli jsme nějakou dobu kamarádi, vyprávěl mi o ty svojí nový holce a tak.. a do toho mi vyprávěl o holkách, co mu denně píšou a chtěj ho. Mě udělal jeho nejkamarádkou, skoro prej ségrou, z nich jsme si společně dělali srandu... ale to byla zas ta polopravda krásná vid.. protoze jakmile jsem si našla přítele a jemu řekla, že se k sobě už nikdy nevrátíme, zfetoval se a ojel jednu z nich. I když byl zadanej s tou, se kterou mě opustil. A další si to rozdávala s několika najednou a do toho psala i jemu. Fajn, chce ho, tojo, ale nikdy nepochopím proč jí teda neposlal doháje, když neměl on zájem. Asi mu to dělá dobře nebo já nvm :D každopádně otravnýho vlezlý holky sucks v blízkosti miláčků. Je to vážně nepříjemný a nejdraši bych za to každý náně vy mlátila zuby.. Jen zas jsem to zažila i na druhou stranu. A když ten vztah trvá dlouho a už moc nefunguje, většinou to pak končí takhle no.. a ta mrcha co se do toho vmontuje, spíš pak uleví než něco rozbije. Jako mě pomohla od exex slečna, co netušila jak si naběhla :D no nic, asi se to ani nesnaž pochopit, ale když už jsem se tim tak vypsala,... :D

4 mJ mJ | 21. july 2013 at 14:19 | React

...ještě k tomu začátku, jak měl tu první "kamarádku", tak oni se poznali přes FB (lol) a že ona mu začla psát ":)))))" jasný viď. A počkej si, když si jí měl smazat (a to já ho k ninčemu takovým nikdy nenutila..ale tohle bylo fakt přehnaný) tak ona mi začla psát :D že je hrozně opuštěná a on je hrozně fajn a může si s ním o všem popovídat, že to bude jen kámoš, ale ať jí dovolim si s ním psát :D :D že já mám určitě spousty kamarádů a skvělej život, kluka a tak.. no prostě :D ironií se jmenovala stejně jako já :D ah promiň.. ale prostě je to tak odporná věc! Když to dělala moje kámoška.. tak jsem se s ní kvůli tomu pohádala.. a teď se nebavíme už. Šílený prostě

5 Netty Netty | Web | 21. july 2013 at 14:52 | React

Ty bys ale opravdu měla psát do časopisu. Tohle by bylo daleko záživnější než ohrané "Jak zhubnout do plavek" apod. Mně někdy spíš připadá, že to ti chlapi tuší, ale užívají si, že je o ně zájem. Kdyby se mi stala ta situace co popisuješ, vyletím z kůže, protože jsme s přítelem oba strašně žárliví.:D

6 Kačíí Kačíí | Web | 25. july 2013 at 16:10 | React

Nádherný článek.Úplně přesně jsi vystihla to,co si myslím taky.Njěaký vážnější vztah jsem sice nezažila,zatím to byly spíš takové "pubertální lásky",ale přesto se do toho dokážu vcítit.Jsem totiž taky dost žárlivá a všechny debaty o mužích mě baví,ať se to týká nevěry nebo jen toho "pravého".I kdybys nepsala článek,jenom nadpis by to celé vystihnul.Řekla bych,že je to tak půl na půl.Polovina mužů si tu přízeň "skrytě" užívá,myslí si jak jsou neodolatelní apod. a ta druhá polovina jsou asi ti,kteří jsou vážně tak naivní,nevšímaví a nepoznají to.
Určitě piš dál,tvoje články nepostrádají smysl a vždycky se těším na ten nový.Máš super blog :-)

7 eN eN | Email | Web | 31. july 2013 at 12:02 | React

Naprosto skvělý článek,Kirs :)
Miluju tvoje články a tenhle mi dal zase kus nějakých myšlenek do hlavy. Vnímám to úplně stejně a i když si občas nalhávám,že chlapům trochu rozumím,tak potom stejně m´přijde věc,na které nepochopím vůbec nic. Ale zase chlapi nikdy nepochopí nás,takže si můžu v klidu říct,že máme proti chlapům nějaké tajemství ;)
Tohle přebírání,vlezdoprdelkování a podobně by mě za chvíli dokázalo takovým způsobem vytočit,že by mě ta druhá slečinka neznala. Ale opět zase máme ''povinnost'' se držet,aby vůbec vydržel nás vztah a nemuseli jsme dávat na výběr. Ale pokud je kluk slušný a svou slečnu opravdu miluje,tak tu druhou hodně jistě odkopne ;)

8 Mia Mia | 4. august 2013 at 21:31 | React

Zkus udělat to samé ty jemu, to uvidíš ten zájem... :)

9 Alexander Vex Alexander Vex | 5. august 2013 at 11:17 | React

No já nevím, já se prostě s ostatními holkami jako s kamarádkami bavím a nepřijde mi, že by po mě jeli, ačkoliv moje přítelkyně si to myslí snad o každé. O_O

10 Mája Mája | 6. august 2013 at 21:56 | React

Já to příteli vysvětluju furt, že ta jeho kamarádka má něco za lubem. No dokud po něm nevyjela, nevysvětlila jsem to! :-D přitom to bylo tak jasný od prvního pohledu.. máš naprostou pravdu !! :-)

11 Genevieve Genevieve | Web | 22. august 2013 at 12:43 | React

Na ženskou intuici rozhodně věřím, ačkoliv já, žárlivka, jsem se už celkem smířila s tím, že ti chlapi mají prostě ženské kamarádky. Nejjistější je, když jsou vdané a mají děti :D

12 silnamadam silnamadam | Email | 28. august 2013 at 16:00 | React

SOuhlas, mrchu poznám!za ty roky zkušeností už po čichu! Je taková vtíravá,kamarádská, chápe, souhlasí a dkyž si připadáš dole utěší tě ale jen do chvíle kdy jí z toho něco kápne! V první řadě proto,že chce tvé místo v práci, popularitu ve škole, peníze, půjčovat si v jednodum kuse zadara tvé oblečení a boty a nakonec se k tobě otočí zády se slovy: "TO není můj problém! Vyřeš si to sama! jedu na mejdlo! Nejsem vrba! Takových mrch jsem potkala víc než dost. Jako rádoby kámošky které se tak jen tváří a to do té doby dokud nedostanou to,co chtějí. Příjemné,vtipné a pořád všude říkají jak tě chápou atd. A stačí chvíle, pomluví tě a nakonec to navléknou tak,že ony jsou hvězdy a ty jen naprostá chudinka, která by bez ní nic nedokázala a byla by ničím! Já jim říkám podrazačky, zlatokopky a důry! Názvů je tolik,že by se na jeden blog ani nevešly. Chlapi po nich doslova šílí! Nejsou spolehlivé,snadno dostupné a když se jim to nehodí, nemají čas! To je rajcuje! Jo každý si myslí,že za sousedovým plotem je zelenější tráva! Stačí přeskočit a je to! A co pak? Když okouzlení mrchou opadne,už to není ta okouzlující,krásná,duchaplná,sexy žena kvůli které Vás odepsal ale přísavka! TO,že Vám kvůli ní několik dní nezavolal, lhal,že je na přesčase a přitom s ní seděl v baru, utrácel za šperky,parfémy, drahé večeře a Vám dal stěží kytku z Tesca za stovku! Na to zapomene! No jo, spravedlnost není! Mrchy zkrátka táhnout. A když omrzí příjde řada na hodné holky. Kdyby nebylo mrch a že bych je fakt někdy kopla do pr...tak by chlapy nikdy nenapadlo jak cenné jsme my normálky které se jako mrchy nechováme. Chlap  mnohdy prostě musí poznat mrchu aby mu došlo,že ona není tou,kterou skutečně chce. Stojí ho to,mnohdy práci, peníze, přátele,čas a iluze. Ale jak tomu už tak bývá,každá sranda něco stojí. Ženské kamarádky to existuje? Měla jsem mužské kamarády ale jen do té doby dokud mě: nezvaly k sobě večer domů na sbírku CD které nemají a do bytu rodičů který jim nepatřil.

S díky jsem odmítla. Mám své zásady a znám svou cenu. Nepovyšovat se ale ani se neponižovat. Kámošky jsou kámoškami tehdy: když ti nebalí přítele. Řeknou ti do očí co si opravdu myslí. Nepomlouvají. Když takové nejsou,tak si na kámošky jen hrají a než takové,to raději žádné! Žárlivost mi nevadí, když je v normě! Ono se říká,že kdo nežárlí ten nemiluje!Když se to přežene, voláte mu stokrát denně,slídíte v soukromých věcech: šuplíky, mobil, oblečení počítač,tak to už není žárlivost ale stíhání! K tomu se nikdy nesnížím. Věřím svému partnerovi ale jsem té zásady, že i důvěra musí být zasloužená. Jsem v pevném vztahu už 6 let. Manželka, matka,kamarádka ale nidky o mě žádný chlap neřekl,že bych byla stíhačka, žárlivka. Nikdy by mě nenapadloc chlapa kontrolovat na každém kroku, zakazovat mu chodit do hospody a volat mu třeba do práce. Co je moc to je moc :-)

13 silnamadam silnamadam | Email | 28. august 2013 at 16:03 | React

a nakonec: líbí se mi tvůj blog. to co píšeš je upřímné a hlavně vkládáš do svých článků kus sama sebe. Toho si cením nejvíc. Nakonec se mi líbí i ty černobílé fotky. Mají své kouzlo. Doufám,že i můj blog bude jednou tak povedený jako ten tvůj. Blogerky jakou jsi ty,jsou pro mě velkou inspirací a hnacím motorem psát dál a vylepšovat svůj blog.

Zůstaň svá,každá jsme originál.

14 Anonym Anonym | 30. august 2013 at 13:45 | React

ty nejčastější věty mě rozesmáli :DD úplně přesný (y)

15 ZdenekJ ZdenekJ | Email | 17. january 2017 at 15:49 | React

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na kirstenaxe.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

16 Lix Lix | 21. april 2017 at 10:53 | React

Mluvíš mi z duše. Všechno to byly jenom kamarádky. Ale za mnou potom chodili naši společní známí, jestli vím, co dělá. Jestli mi to nevadí, že se k němu očividně ona má a on jí nedá najevo, že už je to za čarou. Že spolu flirtují před mýma očima. Že chodili kluci i za ním a říkali mu, že to přehání. Jednou mu dokonce vynadali, když mě viděli beečet, protože mi tvrdil, jak je ten den hrozně unavený a jde spát, a pak jsem zjistila, že jí někde vozil na motorce. Já jsem podle něj blázen. Já jsem paranoidní žárlivka, když jsem si dovolila říct, že už se mi to opravdu nelíbí. No, to víš, že jo. Pak si jako jednu takovou kamarádku našel holku, se kterou jsem se znala od dětství. Taky prý jen kamarádka. No, pak mi poslala jejich konverzaci, kde zapíral, že měl ten den program se mnou, kde jí zval ven... na pokec do auta, v devět večer. Nevadí mi kamarádky. Vadí mi chtivé čubky, co se mi očividně serou do vztahu a vadí mi chlap, co je neumí usměrnit.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama