Věřím v to

9. july 2013 at 15:57 | Kirsten Axe |  názory
Jsem naprosto líná sem vložit nějaký obrázek. Na tohle téma jich je obrovská hromada, ale to by bylo moc okatý. Mimochodem u mladýho nefunguje písmeno R - to jen když jej vší silou zmáčknu. Jenže to já při běžném psaní nedělám.

Ještě že tohle písmeno nemám v žádném heslu. Asi by mi kleplo ho zadávat znova a znova.

Chci psát o tom, co jsem viděla na letošním Rock for people. Celkový pohled budu psát později, jelikož tahle věc by naprosto vyčnívala z celého textu a opět by se rozpoutala diskuze jako minule.

Všichni mí věrní čtenáři vědí, že mým nejvyšším stupněm fandovství je Jared Leto a jeho skupina 30 Seconds to Mars, která se mihotá v mém mládí už několik významných let. Je to jedna jediná kapela v mém rejstříku oblíbených, u které jsem vysloveně TOUŽILA po tom se ní setkat a vyměnit si názory na jisté okolnosti života.

Teď po tom toužím víc než kdy předtím, protože se mi zdá, že záležitost s těmi, vyvíteským, se možná doopravdy pohybuje na hranici pravdy a lži. Mluví se o tom tolik, že se lidstvo rozdělilo na tři skupiny - věřící, odmítající a nevědoucí.

Jejich koncert mě šokoval.


Dorazila jsem na něj na poslední chvíli a prodírala se davem až do posledních tří písniček, jen abych ho viděla zblízka a viděla, jak se na pódiu chová, jak se tváří, jak prožívá.

Ráda bych se k tomu hlavnímu dostala ještě většími oklikami a okecáváním, jenže to by vás nudilo. Už mě samotnou to nudí.
Řeknu to zkrátka; celej koncert 30 seconds to mars vypadal jako satanistickej rituál. Ani špetka zábavy nebo radosti, kterou písničky na nahrávkách vyjadřují. Všechno to působilo ohromně depresivně a lidi v davu to unášelo do jakéhosi tranzu. Všechno to bylo tak nepříjemný jako kupa mastnýho krému, kterej se nedá smejt. Ta lepkavá blána, která tě dusí a ty nemůžeš jít z toho ven.

Vrchol koncertu bylo, když si Jared stoupnul uprostřed pódia a všechny vyzýval k tomu, aby s ním synchronizovaně opakovali dokola Love něconěco dreams, zkrátka to heslo jejich novýho alba.

Poté zvedl ruce a vydal pokyn, aby fanoušci spojili dlaně v trojúhelník. Během celé té eskapády se na plátnu za ním promítaly symboly a děsivé obrázky, které hraničí s jakousi maniakací. Bylo mi hrozně.

Stála jsem v duhé řadě, foťák jsem si tiskla k prsou, protože se na mě ze všech stran hnaly náctileté fanynky, které stepovaly před Festivalparkem už v jedenáct dopoledne, aby stihly autogramiádu.

Měla jsem na sobě jen ostnatou podprsenku a jedna čůza mi ji roztrhala. Celý zbytek koncertu jsem se starala výhradně o to, aby mi z ní upadlo co nejméně ostnů.

Opět mě zklamala píseň Hurricane, má oblíbená. Opět ji hrál na akustiku a opět mi nedala to, co jsem od její interpretace očekávala. Ani Kill nehrál tak, jak jsem toužila.

Překvapilo mě, že po mnoha letech Jared fanouškům nesdělil, že je nemocný a že nemůže zpívat. Letos zpíval božsky, čistě a jako by naříkal, uspával. A přitom vypadal jako zchátralá bedýnka na baterky.

Byl pohublý, neučesaný, vousatý, skoro jako Ježíš před smrtí.

End of all days byl vrchol celého večera. Stála jsem s úžasem a pozorovala jeho gesta a mučící výraz v obličeji. Stál na místě nenápadně ukazoval trojúhelníky, kde se dalo, a nakonec téměř padl na kolena.
Shannon celý koncert jen zíral před sebe a automaticky mlátil do bubnů. Žádné pocity. Žádný výraz v obličeji. Prázdno.
Týpek hrající na klavír seděl vlevo na pódiu celou dobu hrál se zavřenýma očima. Křečovité prsty je klátily do kláves a mně se dokonce zdálo, že za celou dobu se ani nenadechl. Jen ze sebe potil litry hrůzy.

Kamarádka musela odejít skoro hned. Nemohla se dívat na to, jak při dramatickém a vážném bubnování ohlašující smrt skáčou dva lidé na houpačce a dělají salta. Bylo to působivé stejně tak jako stejná pasáž s mužem, který se točil v ocelové obruči jako v klipu Up in the air. Jenže ne působivé na úžas, ale na úděs.

Na konci při Up in the air spolu se skákajícími fanoušky na pódiu, které si Jared k sobě vyzval, začaly padat seshora statisíce papírků. Schválně jsem zvedla hlavu k nebesům, abych si ten moment uchovala v paměti. Tohle byl jediný moment, kdy jsem v sobě pocítila trochu radost.

A pak bylo po všem.

Chvíli jsem počkala, až všichni odejdou a já budu sbírat po zemi ty ostny z tý podpsenky. Upadlo mi jich přes padesát.
Špičkou boty jsem odhrnovala spadlé papírky a rozmačkané kelímky, když jsem si všimla, že je na těch papírkách něco napsané.

HELP ME I'M TRAPPED IN A FORTUNE COOKIE FACTORY.


A teď mi vysvětlete, že tohle byla náhoda. Řekněte mi, že v našem světě není něco v nepořádku, že tyhle teorie nemají na sobě jediný kus pravdy. Byla jsem u toho.

Jsem unavený z čekání,
na konce všech dní.
Proroci kážou,
že Bohové potřebují chválu.
Světla aut přicházejí,
a ukazují mi tu cestu.
Zmije zpívají,
zpívají píseň, která měla říct

Vše co potřebujeme je víra
Vše co potřebujeme je víra
Víra je vše, co potřebujeme

 
 

3 people judged this article.

Comments

1 Lucie Lucie | 9. july 2013 at 16:27 | React

Možná jsou vážně ilumináti. Chvíli jsem o tom dost pochybovala, ale po tvém článku už ani nemám chuť si něco nalhávat. Je to docela zklamání. Zpívají a hrají výborně..Jared je teď opravdu neuvěřitelně zvláštní. Předtím vypadal líp. Staral se o sebe. A teď, je víceméně oživlá chodící troska..

2 V. V. | Web | 9. july 2013 at 16:58 | React

Nic není náhoda. Závidím si to, čeho si byla svědkem.

3 Paprička Paprička | Web | 9. july 2013 at 18:01 | React

Nikdy v živote by som tam nešla. Je to úbohé "prinútiť" ľudí k tomu ,aby niečo robili v tranze. Chudáci ani nevedeli čo robia. Čo je horšie ,že ani nevedia kto sú Ilumináti...

4 kirstenaxe kirstenaxe | 9. july 2013 at 19:21 | React

[3]: Řekla bych, že oni to právě vědí, ale jsou zapřísáhlí mlčenlivostí, která je ničí, protože jsou si vědomi toho, že podvádějí svět. Texty mnohých maintsreamových umělců mluví za vše.

5 Baduc Baduc | 9. july 2013 at 19:53 | React

Celý den jsem tě chtěla oslovit, ale když jsem tě pak viděla na 30STM tak jsme si to rozmyslela. Byla jsi opilá a mlátila jsi do lidí lokty jenom aby ses dostala dopředu, protože jsi přišla pozdě?Tohle mi úplně změnilo pohled na tebe.....úplně si mě zklamala. Myslela jsem že jsi jiná

6 Aimi Aimi | 9. july 2013 at 20:33 | React

Nejdřív jsem tomu nechtěla věřit. Pak jsem si pozorně znovu pročetla oba ty články,podívala jsem na pár klipů,obrázků ...četla nějaké texty,koukala na videa,a uvědomila si že je to pravda. že tu jsou,že nás ovládli,přinutili lidi dělat věci co oni chtějí ...uvědomila jsem si,že tohle všechno jde z kopce. otevřela jsi mi oči ..

7 K. K. | 9. july 2013 at 21:52 | React

Asi teď budu za idiota, ale co přesně jsou ilumináti? Snažila jsem se něco si o tom přečíst, ale upřímně řečeno nevím o moc víc než předtím. A setkávám se s tím pojmem celkem často, tak bych si to ráda ujasnila, kdyby mi to tady mohl někdo vysvětlit. :-)

8 Kirstenaxe Kirstenaxe | 9. july 2013 at 23:47 | React

[5]:  Opilá jsem nebyla jediný den na RfP. Teda jen jednou... Ve tři ráno ve stanu, když jsem byla na dně. Celej Rfp pro mně nebyl šťastná záležitost.

Nemíchej do toho city, byl to jen koncert:) já chtěla bejt vepředu, protože mi šlo o pracovní materiál.  Šlo mi přesně o to, abych napsala tohle. Na koncl jsem přišla pozdě, protože se naše parta rozpadla a my jsme se nemohli najít :) stačí jako vysvětlení?

9 Kirstenaxe Kirstenaxe | 10. july 2013 at 0:01 | React

[7]:  pátrej více. Je to natolik obáhlé téma, které se nedá popsat pěti řádky, navíc bych do toho míchala osobní city. Najdi si jedenáctidílnej seriál o odhalení hudebního průmyslu, to ti určitě dá základní informace, je to na videacesky.cz, pak se s tebou klidně vsadím o to,že se budeš po tom automaticky sama pídit dál :) na fb jsou hromady stránek o illuminátech, kam se přidávají aktuální témata. Ne iDnes dokonce jeden reportér píše vlastní ''deník'' se svými poznatky. Věřím, že svoji odpověď najdeš, je to úplně všude kolem nás, jen se stačí podívat :)

10 Netty Netty | Web | 10. july 2013 at 9:56 | React

K těm Iluminátům se raději vyjadřovat nebudu,ale musím se trochu zastat Jareda,pohublý je proto,že natáčel film kde hraje chlápka s AIDS, takže musel dost drasticky zhubnout :))

11 Kirstenaxe Kirstenaxe | 10. july 2013 at 10:37 | React

Já myslela, že hrál nějakou transku podle toho,co jsem viděla za fotky?:D

12 Netty Netty | Web | 10. july 2013 at 17:42 | React

[11]:Jo,myslím,že tam hraje transku co má AIDS :D:D

13 FinnishDot FinnishDot | 11. july 2013 at 14:35 | React

Mám pocit, že by ti prospělo občas vypnout televizi a nečíst konspirační teorie. Na 30STM jsem byla dvakrát - z toho jednou Jared nemohl téměř zpívat. Ale to je jedno. Jo, na obou koncertech jsme dávali ruce do trojuhelníku, a třeba při písni This is war mě kolikrát až mrazilo a nešlo nepřemýšlet o tom, jak je asi lehké zmanipulovat dav a podobně. Jenže - nic takového se ve skutečnosti nedělo. Prostě hra - píseň, kterou oni vyjadřují bůhvíco, asi to tak cítí, a náctileté fanynky to zpívají s nimi, mnohé bez porozumění textu. A k tomu dají ruce tak, jak jim ukáže jejich idol. Na kterém koncertě se tohle neděje?

14 kirstenaxe kirstenaxe | 11. july 2013 at 18:37 | React

[13]: Já se na televizi vůbec nedívám a na 30 STM jsem také byla dvakrát. Na prvním koncertě jsem nic takového nezaznamenala, protože mě v té době ještě ani nenapadlo, že by něco takového mohlo být. Je mi líto těch, kteří ty ruce zvedali, je mi líto těch, kteří dělají to, co všichni ostatní a vůbec tomu nerozumějí. Já tomu třeba také nerozumím; ale z principu to už dělat nebudu.

15 nemesis nemesis | 14. july 2013 at 14:54 | React

Ilu existují.. jsou to nadnárodní korporace, který ovládají svět.. ovládají média, politiku a vše jiné. Zmatou zpěváky -Eminem, Rihanna, Kesha a další... upravují jim klipy, kde jsou pyramidy, vševědoucí oka, ďábel a tak.. (Rihanna-Umbrella) jediné z čeho mají strach je internet, protože je svobodný proto zavedli "ACTA"

všechno to jsou šmejdi.. zabíjejí všechny co se jim snaží vzepřít M.Jackson a další... za chvíli nám vrazí čip do hlavy a budeme ovečkyyyy, ale mnozí jimi už jsou ;)

Doporučuji něco o hudebním průmyslu:
http://www.videacesky.cz/serialy/odhaleni-hudebniho-prumyslu :-!  :-!

16 Demetria A. Wellsh Demetria A. Wellsh | Web | 17. july 2013 at 21:42 | React

Tohle je jeden z důvodů, proč nemám ráda koncerty. Proč nechodím na koncerty a nekoukám na klipy. A 30STM jsou skupina, která mě poslední dobou "děsí" nejvíc. Stačilo mi vidět jejich nový klip. Ne vážně, nepřišel ti už ten klip... šílenej? Nemluvě o tom hořícím bafometu a nápisu "víra", to už opravdu mohli napsat "jsme satanisti". Nikdy mě ta kapela nezaujala, miluju jen akustickou verzi Night of the hunter, ta je úžasná. Ale tohle je smutný, a šílený.
Takové jsou všechny koncerty umělců, kteří jsou v tom zapletený. Rihanna, Madonna, Jay-Z, Byoncé. Hlavně Jay-Z a Kayne West jsou v tom prej těžce zapletení, ti taky jen ukazují symboly a celé ty davy lidí to opakují jako poslušné, nic netušící loutky.
Je to smutný.

17 Emma Emma | 18. july 2013 at 21:56 | React

Většinou komentáře nepřidávám, ale teď tak nějak musím. Jak už tady bylo zmíněno, vypadal tak jak vypadal, kvůli filmové roli. Je dost pravděpodobné, že Ilumináti existují, ale možná bych jen měla přestat číst konspirační teorie. A když už uvážím, že existují, je klidně možné, že je v tom zapletený. Já jen.. na RFP jsem spoustu koncertů odehrávájících se ve 'stanu' viděla sedící na kopci. Nedokázala jsem se přinutit vecpat se dopředu a nechat lidi do sebe vrážet. Tím pádem sem to měla trochu z jiného úhlu pohledu. A ano, bylo to děsivé. Dav bušící pěstmi do vzduchu. Všichni se pohybovali úplně stejně. Ale 30STM nikdy nebyla veselá kapela. Aspoň mě to tak nikdy nepřišlo. Texty byly a jsou většinou smutné. A podle mě byl Jared skvělý, tak jako když sem ho viděla asi 2 roky zpátky.

18 Lirei Lirei | 19. august 2013 at 15:57 | React

To jako vážně? Připadala jsi mi jako docela inteligentní slečna, Kirs. Ale věřit, že Ilumináti existují? Haha, nenech se vysmát. Nepopírám, že jsou lidi, rodiny, které ovládají ekonomiku, vlády, potažmo celý svět, dokonce i věřím tomu, že spousta z nich má megalomanský komplex a musí si něco dokazovat, ale že by museli cpát vševidoucí oka a všelijaké trojúhelníky a bububu-ďábly do klipů a upravovat texty? Jaký to má smysl? Hloupí lidé to ani nepostřehnou (jen opakují gesta svých idolů, jak už zde bylo řečeno - plus spousta těch idolů to dělá jen tak pro image) a o pozornost těch chytrých nikdo z těch lidí rozhodně nestojí.
Viděla jsem první část toho super-děsivého-bůhvíčeho a myslím, že je to jen snůška konspiračních keců. Jen jsem zavřela prohlížeč a žila dál. Možná bys nemusela věřit všemu.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama