Malé zrcadlo zkřivené ve velkém

6. may 2014 at 21:59 | Kirsten Axe |  Etc

Jestlipak jsem někdy uvažovala nad tím, že se cítila stejně jako já. Chránila muže a ne svůj ženský rod. Chránila druhou stranu a ne tu, která je jí bližší.

Jestlipak někdy ona přemýšlela nad tím, že ani podruhé to vyjít nemusí a potřetí už pak nebude. Jestlipak si uvědomovala, že i té druhé sebrala alespoň částečný pocit rodiny, i když do ní nikdy nepatřila a byla postavená jen naoko.

Už dlouhé měsíce nepřemýšlím, už dlouhé měsíce nepozoruji na sobě dobrou náladu. Všechno je tak zasraně černobílý jako když mi bylo čtrnáct a já se teď cejtím jako blbá raná puberťačka, která má nově nabytou sílu vzdoru, kterou hodlá při první příležitosti použít na komukoli, kdo je starší pětadvaceti let.

Jsem tak pevně zaujatá vůči opravdovým dospělým, kteří bývají stejně naivní a slepí jako lidé v mém věku. Dopouštěj se stejnejch chyb na svých vlastních dětech jako já mezi kamarádkami na základce. Říkávají stejně hnusné věci vlastním manželům jako to dělávaly svým prvním klukům ve třinácti v záchvatu růžového vzteku. A chrápou s prvními kolemjdoucími jako laciná děvka na výletu po klubech s čepičkou YOLO nakřivo.

Už mě sere dnešní móda pervitinu. Nemůžu vystát feťáky, kterým se nešťastnou náhodou dostal do ruky facebook a propagujou svůj ničemnej život ve světle mumlajícího rapu a kradené bižuterie z letištního stánku. Dostane se jim do ruky foťák, v malování si k hlavě přimalujpu duhu a do každýho roku psychedelickýho poníka se zlýma očima, aby vyjádřil svůj sjetej úžasnej stav. Fotěj si svý akné na instagram a poslouchaj podobný vykroucený žížaly pražský scény, který ve staženým beatu nesrozumitelně huhlají náhodnou změť odborných termínů z poházené učebnice vysoké školy, kterou náhodou našli na hajzlu na Můstku, když si vybírali svůj petiminutový raušový klid.

Proboha.

Uneste mě pryč od skládky špíny v drahých podvazcích a ultrakrátkejch tričkách. Ty si zase pro změnu fotěj zdravý veggie jídla na instagramu a hlásají zdravý životní styl, který je minulostí, jakmile se naskytne párty a začínající patnáctiletá modelka vám nabídne pytlíček druhotného kokainu za dvě stovky.
Nevím, kolik to svinstvo přesně stojí.

Ale jdu po škole po Václaváku a nahoře vidím stejné zrůdné projekce mého mozku, které se před pěti lety mihnuly v dokumentárních filmech o přeživších chudácích, kteří stejně jako dnešní náctiletí chtěli poznat hezčí nezkaženější svět. A nakonec se z nich staly zkažené trosky s pokřiveným obrazem v očích a leckdo se štítí k nim přiblížit i na krok. Střílela bych je.

Celé měsíce sním o tom, že si jednou počmárám pokoj výkřiky zoufalství, které v sobě celou dobu dusím. Všechno má bejt tak krásný, a místo toho se každý den dozvídám o tom, která má známá se nechala za ubohejch pět tisíc nafotit nahá. A já se pak sama sebe ptám, co to proboha znám za lidi.

Jenže jsem to vážně jenom já?
 

5 people judged this article.

Comments

1 Natas Natas | Web | 7. may 2014 at 9:04 | React

Ti "zoufalci" mají mnohdy v hlavně jasněji, než my. Protože si uměj říct o to, co chtěj a byť jsou na ulici, uměj žít, uměj se radovat, uměj být lhostejní, prostě uměj, mohou a jsou. Kdežto my jsme živé mrtvoly potácející se vlnách emocí z vlastní nespokojenosti, prostě to jako oni neumíme. Nejsem ničím víc. Někteří jimi opovrhují a oni opovrhují jimi. Nečekané, ale je to tak. Proč? Protože jsme slepí, stále a pořád si jdeme po krku, místo toho, abychom drželi spolu.

2 Xena Xena | 7. may 2014 at 22:33 | React

Taky si kolikrát řikám, jak je možný, že ty lidi bez drog nevydržej.
Docela s Tebou souhlasim. Drogy jsou svinstvo a lidi se kvůli nim strašně mění. Navíc stejnak maj většinou z tý párty uplný kulový a akorát z ostudy kabát.

3 Andy Andy | Email | Web | 10. may 2014 at 13:45 | React

Tole všechno záleží jen mezi kterejma lidma se pohybuješ a mezi který lidi se dostaneš. Je na hovno, že já kolem sebe pozoruju poslední dobou vážně uplně to samý. Když nebudu mluvit o sestře která na perníku taky jela ńáký ty léta (teď už je teda hodně dlouho čistá, což je skvělý), tak to rovnou můžu vzít hopem ke kamarádkám ze základky. Jedna si našla už na základce kluka, nojo, na tom by nebylo nic špatnýho, kdyby ten kluk nebyl vlastně stejná špína, o který tady píšeš. A její bratr je to samý. A její skupinka lidí začala chodit do retra. No a vsadim se že retro asi taky znáš. Takže jen ta společnost lidí kolem ní, plus prostředí... Samozřejmě do těhle hoven spadla taky, to si piš. Jejího bratra sem si z fejsbuku musela smazat, protože furt ty sračky strašně bránil, a z nás Z NÁS NEFEŤÁKŮ dělal debilní idioty, že nevíme o co přicházíme a že je to všechno vlastně uplně v pohodě? Moc v prdeli chlapec, moc..
A to je ale přesně ono, mnohdy ani nemáš na výběr, a najednou prostě v tý společnosti seš.. A sou to tvoji skvělý kámoši. A nechceš sedět o víkendech doma, tak jdeš s nima prostě pařit. Ale stáhnou tě dolů. Ani si nevšimneš.
Když budu mluvit o sobě, já mam vlastně docela štěstí, já si takovýhle lidi kolem sebe znám (a pořád jich je víc a víc a strašně se chluběj fotkama JAK ZHUBLI - ale díky ČEMU zhubli, to už nikdo nepíše), naštěstí to není nikdo blízkej.. Jen jedna slečna kterou vídám často je podobná pařmenka a podobným věcem se nebrání. Fuj. Hodně se držim zpátky, furt sem na pozoru, když sem s ní. Nechci nikdy k ničemu ani čuchnout.

Mimochodem. Co se týče soutěže, máš můj hlas a ehmm, zajímal by mě tvůj nickname? Proč tam máš vlastně axe? :-D Já jen že mám uplně stejný nickname (jen ne Kirsten, nýbrž Andy) na tumblr a na většině dalších sítí :-D ovšem u mě to pramení z mýho nepovedenýho příjmení :D

4 brunetmarket brunetmarket | Web | 11. may 2014 at 21:21 | React

napsala si to fakt pěkně.Znám to a to bohužel moc dobře.Co se týká světa tvrdých drog tak tam jsem se nikdy nedostala a ani nechci.mám kamarády kteří si pervitin berou..Já prostě ne.Já dám radši fakáče hore a jdu si dát brko.Tahle generace lidí už šla dávno do s prominutim do piče.13 letejch holek kteří kalej bohužel každej den a spěj s každm na potkání znám taky hodně.Přesně o tomhle světě je můj blog.

5 mkd mkd | 13. september 2014 at 19:08 | React

Tohle nepřestávej nebo se stane něco špatného. Jmenuji se Daisy, je mi 7 let mám blond vlasy a děsivé oči. Nemám nos a uši jsem mrtvá. Pokud tohle nepošleš 15ti lidem zjevím se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju tě.Tohle není vtip! Něco dobrého se ti stane v 15:22-někdo ti zavolá nebo k tobě promluví a řekne : MILUJI TĚ !!!! P.S: Neporuš to

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama